Eiropas Cilvēktiesību tiesa: Lietuvas lēmums aizliegt iebraukt Kirkorovam ir likumīgs

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) Strasbūrā ir atzinusi, ka Lietuvas noteiktais aizliegums iebraukt valstī Krievijas dziedātājam Filipam Kirkorovam ir likumīgs.

Ilggadējam skatuves māksliniekam kaimiņvalsts iestādes noteica ieceļošanas aizliegumu, tā kā viņš ir atklāti paudis atbalstu Krievijas nelikumīgi veiktajai Krimas aneksijai un sevi pasludinājis par Vladimira Putina "pārstāvi uz skatuves". 

2021. gadā Lietuvas Migrācijas departaments pēc Ārlietu ministrijas sniegtās informācijas pieņēma lēmumu Kirkorovam uz pieciem gadiem aizliegt iebraukt Lietuvā, tā kā viņš rada draudus valsts drošībai.

Skatuves mākslinieks pārsūdzēja lēmumu Viļņas administratīvajā apgabaltiesā, taču viņa prasība tika noraidīta.

Apelācijas sūdzībā mūziķis apgalvoja, ka Lietuvas lēmums neļaut viņam ieceļot tās teritorijā, iespējams, ir pretrunā Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 10. pantam, vēstīja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Šis pants attiecas uz personas tiesībām uz vārda brīvību, tiesībām paust savus uzskatus, saņemt un izplatīt informāciju un idejas bez valsts amatpersonu iejaukšanās un neatkarīgi no valsts robežām.

Savā sūdzībā Kirkorovs apgalvoja, ka Lietuva, nolemjot neielaist viņu savā teritorijā, tādējādi ir nolēmusi cenzēt viņa politiskos uzskatus.

Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumā norādīts, ka Lietuvas iestāžu lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz Kirkorova publiski pausto. Iejaukšanās viņa izteiksmes brīvībā ir likumīga atbilstoši attiecīgajiem Lietuvas un Eiropas Savienības tiesību aktiem. Tiesa atzina, ka Lietuvas tiesas lēmums nav bijis nesamērīgs.

"Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija negarantē ārvalstnieka tiesības ieceļot un uzturēties attiecīgajā valstī," savā lēmumā norādīja ECT.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti