Krievijā šogad «drošības apsvērumu dēļ» nerīkos 9. maija gājienus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas pilsētās šogad 9. maijā nenotiks tradicionālais "Nemirstīgo pulka" gājiens, kura laikā iedzīvotāji iziet ielās, nesot rokās savu senču, Otrā pasaules kara dalībnieku portretus.

Gājiena atcelšana tiek pamatota ar drošības apsvērumiem, jo Krievija, kas jau vairāk nekā gadu apšauda Ukrainas pilsētas, tagad baidās, ka Ukrainas atbilde varētu tikt vērsta pret Krievijas pilsētām.

"Nenotiks. Šobrīd jau virkne reģionu ir atteikušies draudu dēļ, piemēram, Krimas Republika. Tā tomēr ir kopīga, nedalāma vēsture, "Nemirstīgo pulka" gājiens. Ja kaut kur cilvēkiem nav šādas iespējas, izmantosim citus variantus," Krievijas propagandas aģentūra "TASS" citē vienu no gājiena rīkotājām, Valsts domes deputāti Jeļenu Cunajevu.

Akcijas rīkotāji aicina pieminēt Otrā pasaules kara veterānus citos veidos, piemēram, ar fotogrāfijām sociālajos tīklos, pie apģērba vai automašīnas stikla.

"Nemirstīgo pulka" akciju 2012. gadā pirmoreiz sarīkoja Sibīrijas pilsētas Tomskas iedzīvotāji, lai godinātu Otrā pasaules kara dalībnieku piemiņu.

Drīz vien šo akciju pārņēma Krievijā valdošais režīms, kas šādus gājienus sāka rīkot daudzās Krievijas pilsētās, lai glorificētu Sarkanās armijas darbības Otrā pasaules kara laikā.

9. maijs jeb "Uzvaras diena" Krievijā ir kļuvis par daļu no valdošā režīma sludinātās Krievijas varenības propagandas.

Lielākā daļa Eiropas valstu uzvaru pār nacismu piemin 8. maijā, bet Krievijā tradicionāli 9. maijā notiek militārās parādes ar jaunāko ieroču izrādīšanu.

Šogad gan "drošības apsvērumu dēļ" 9. maija parādi nācies atcelt ne tikai okupētajā Krimā, bet arī Belgorodas un Kurskas apgabalos, kas robežojas ar Ukrainu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti