ASV analītiķi: Milzīgo zaudējumu dēļ Krievija stiprinās Melnās jūras kara flotes aizsardzību

Reaģējot uz milzīgajiem zaudējumiem Melnajā jūrā, Krievija nolēmusi pastiprināt Melnās jūras kara flotes aizsardzību pret Ukrainas spēku uzbrukumiem. Tā secinājuši ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" analītiķi.

Svētdien okupētajā Krimas pussalā ieradās Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, lai apmeklētu Melnās jūras kara flotes komandpunktu Sevastopolē. Šoigu paziņoja, ka flotei būtu katru dienu jārīko mācības, lai visu kuģu apkalpes būtu gatavas atvairīt Ukrainas spēku uzbrukumus ar gaisa un jūras droniem. Ministrs pavēlēja uzstādīt uz kuģiem un krastā papildu ieročus, tostarp lielkalibra sistēmas un ložmetējus.

Šoigu arī uzklausīja viceadmirāļa Sergeja Pinčuka ziņojumu. Daži avoti Krievijā ziņo, ka Pinčuks nesen nomainījis admirāli Viktoru Sokolovu Melnās jūras kara flotes komandiera amatā, taču "Kara izpētes institūta" analītiķi nevarēja apstiprināt šo informāciju.

Ukrainas uzbrukumi ir piespieduši Krievijas Melnās jūras kara floti pārvietot lielāko daļu tās spēku no galvenās bāzes Sevastopolē uz mazākām bāzēm Novorosijskā un citviet. Ukrainas Bruņoto spēku Stratēģiskās komunikācijas centrs ziņoja, ka līdz februāra sākumam ukraiņu uzbrukumos bija iznīcināti vai nopietni bojāti 33% Krievijas Melnās jūras kara flotes karakuģu, tostarp 24 kuģi un viena zemūdene.

10 gadi kopš Krimas aneksijas

Šajās dienās aprit 10 gadi, kopš Krievija nelikumīgi iekļāva savā sastāvā Krimu. Kopš tā laika Krievija ir centusies apspiest ukraiņu un vietējo tatāru identitāti pussalā, tā apgalvo cilvēktiesību organizācija "Amnesty International". Organizācijas publicētā ziņojumā ir teikts, ka "desmit okupācijas gadu laikā Krievija ir darījusi visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai suverenitāti pār Krimu", kā arī mainīt pussalas etnisko sastāvu.

Tas ir darīts, izmantojot dažādus ierobežojumus, tostarp izglītības, reliģijas, mediju un tiesu sistēmas jomā. "Amnesty International" norāda, ka izmaiņas mācību programmās un gandrīz pilnīga ukraiņu valodas mācību likvidēšana ir vērsta uz to, lai nodrošinātu, ka jaunajai paaudzei nav zināšanu un izpratnes, kas ļautu apstrīdēt Krievijas naratīvu, kas saistīts ar Krimas vēsturi. To pastiprinot visu neatkarīgo mediju apklusināšana, reliģisko minoritāšu apspiešana un kultūras pasākumu aizliegumi.

Krievijas pilna apmēra iebrukums Ukrainā ir ievērojami pastiprinājis represijas Krimā pret jebkādu atbalsta paušanu Ukrainai.

Organizācija arī apgalvo, ka Krievija cenšas Krimā gūto pieredzi izmantot arī citās okupētajās teritorijās Ukrainā.

Ukrainas Nacionālās pretošanās centrs ziņo, ka Krievijas okupanti plāno izveidot jauniešu militāri patriotiskās audzināšanas centru tīklu okupētajās teritorijās Hersonas un Zaporižjas apgabalos. Šo centru galvenais uzdevums būšot mainīt jauniešu pašidentifikāciju, padarīt viņus labvēlīgi noskaņotus pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti