Panorāma

Zemgalē un citviet cietuši ziemāju sējumi

Panorāma

Eksperti: Krievijai jāsamaksā par karu Ukrainā

LTV Polijā: Varšava stiprina robežu ar Kaļiņingradas apgabalu

Varšava stiprina robežu ar Kaļiņingradas apgabalu. LTV reportāža no Polijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dzeloņdrāšu žogs un prettanku barjeras – Polijas nostiprina savu robežu ar Krievijas Kaļiņingradas apgabalu. Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā, kā arī atminoties migrācijas krīzi no Baltkrievijas, Polija pastiprināti pievērsusi uzmanību aizsardzībai. 

Polijas Republika, Lietuvas Republika un Krievijas federācija – uz granīta kolonnas uzrakstīti trīs kaimiņvalstu nosaukumi. Šeit atrodas Polijas un Lietuvas robeža ar Kaļiņingradas apgabalu, kuram kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā bijusi pievērsta pastiprināta uzmanība.

Stabs iezīmē vietu, kur krustojas trīs valstu – Polijas, Lietuvas un Krievijas Kaļiņingradas apgabala robeža. Polija patlaban īpašu uzmanību pievērsusi savas robežas nostiprināšanai ar Kaļiņingradas apgabalu, kas stiepjas 200 km garumā tajā virzienā.

Polija novembrī sāka būvēt dzeloņdrātu žogu uz robežas ar Kaļiņingradas apgabalu. Darbus uzrauga robežsardze, bet fiziski žogu uzstāda armija. Un ne tikai žogu.

Februārī uz robežas ar Kaļiņingradu tika uzstādīta pirmā prettanku barjera, iepriekš paziņoja Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks. Viņš to nosauca par preventīvu drošības pasākumu, daļu no aizsardzības un atturēšanas stratēģijas. Vakar Polijas aizsardzības ministrs paziņoja, ka netālu no Kaļiņingradas apgabala tiks izvietotas arī daudzlādiņu reaktīvās iekārtas HIMARS.

Pierobežā ar Kaļiņingradu Latvijas Televīzija kopā Polijas robežsargiem devās uz vietu, kur nesen uzbūvēts vēl viens robežas žoga posms.

Gar robežu izbūvēti novēršanos troņi, no kuriem var uzraudzīt, kāda ir situācija uz robežas un vai nav manāms kas aizdomīgs.

Pēdējos mēnešos Polija intensīvi sākusi būvēt šādu žogu uz savas robežas ar Krieviju, Kaļiņingradas apgabalu. Žogs ir divus ar pusi metrus augsts un trīs metrus plats.

Ar Kaļiningradas apgabalu robežojas Polijas Varmijas-Mazūrijas vojevodiste, un šeit tiekamies aī šīs robežsardzes nodaļas pārstāvjiem.

Robežsardzes primārais uzdevums ir novērst nelegālo imigrāciju. Pērn no Kaļiņingradas bijuši 11 nelegālās robežas šķērsošanas gadījumi, šogad – viens. Nav daudz, taču atceroties vēl salīdzinoši neseno pieredzi ar migrācijas plūsmām no Baltkrievijas, Polija žoga būvēšanu raksturo kā preventīvu nepieciešamību.

Polijas Varmijas-Mazūrijas vojevodistes robežsardzes pārstāve Miroslava Aleksandroviča
Polijas Varmijas-Mazūrijas vojevodistes robežsardzes pārstāve Miroslava Aleksandroviča


"Mums vienmēr jābūt gataviem aizsargāt ne tikai Polijas Republikas, bet arī visas Eiropas Savienības un Eiropas valstu teritoriju, tāpēc tas ir papildus elements, kas mums kalpos Eiropas Savienības ārējās robežas aizsardzībā," saka Polijas Varmijas-Mazūrijas vojevodistes robežsardzes pārstāve Miroslava Aleksandroviča.

Robežsargi stāsta, ka robežas uzraudzībā aktīvi sadarbojas arī ar vietējiem iedzīvotājiem.

"Varmijas-Mazūrijas vojevodistes robežsardzes darbinieki ikdienā sadarbojas ar pierobežas iedzīvotājiem. Kad dodas patruļā un apmeklē šos cilvēkus, tad parunā ar viņiem, vai jūtas droši, vai viss ir kārtībā. Ja pierobežas iedzīvotāji redz ko aizdomīgu, tad, protams, viņi mums zvana, mēs reaģējam un atbraucam. Sadarbība ar cilvēkiem, aprīkojums un robežsargu uzmanību ļauj Polijas robežai būt drošai," skaidro Miroslava Aleksandroviča.

Krievijas izvērstā kara dēļ Ukrainā ir nelielas bailes, atzīst pie Kaļiņingradas robežas dzīvojošs vīrietis, kurš jau gatavo malku nākamajai ziemai. Bet pagaidām viss ir mierīgi, arī migrācijas ziņā.

"Robeža ir tur. Tur tādi balti stabiņi. Tagad mēs poļi, Polijas karavīri norobežoja, un pagaidām viss ir mierīgi. Nav bijušas tādas situācijas, ka kāds te atnāku, ka būtu kaut kādas darbības vai tiktu izteikti draudi. Nekas tāds nav bijis. Pagaidām viss ir mierīgi," saka Polijas-Krievijas Kaļiņingradas apgabala pierobežas iedzīvotājs.

Ne tikai uz robežas ar Krievijas Kaļiņingradu – Polija jau pērn veica robežas nostiprināšanu vairākos posmos uz robežas ar Baltkrieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti