Ukrainā sašauts mikroautobuss, uz kura redzams arī Latvijas karogs; cietuši divi poļu brīvprātīgie

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Sociālos tīklus pārņēmusi vēsts par sašautu baltu mikroautobusu Ukrainā, uz kura ir uzlīme, kurā redzams Ukrainas, Polijas, un arī Latvijas karogs. Ierakstu par šo situāciju savā "Twitter" profilā publicējis Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko. Kā Latvijas Radio pastāstīja biedrības "Baltijas globālā iniciatīva" vadītājs, Madonas baptistu draudzes mācītājs Pēteris Eisāns, apšaudē cieta divi poļu brīvprātīgie – Mareks un Oļegs. Mikroautobuss bija poļu brīvprātīgo rīcībā kopš 2022. gada maija. Tas tika atrasts Rīgā un pārreģistrēts uz biedrību Polijā.

Geraščenko iepriekš raksta, ka "krievu šāviņš ietriecās poļu brīvprātīgo autobusā, kuri atveda humāno palīdzību Časivjarā. Divi brīvprātīgie tika ievainoti. Vienu no viņiem Dzīvības glābšanas centrs evakuēja uz Dņepro slimnīcu. Novēlu abiem pilnīgu un ātru atveseļošanos." 

Ukrainā sašauts poļu brīvprātīgo mikroautobuss, uz kura redzams arī Latvijas karogs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijas Radio uzrunāja biedrības "Baltijas globālā iniciatīva" vadītājs, Madonas baptistu draudzes mācītājs Pēteris Eisāns, kas sadarbojās ar biedrību, kuras mikroautobuss tika sašauts. 

Biedrība "Baltijas globālā iniciatīva" jau kopš kara pirmās dienas atbalsta Ukrainas iedzīvotājus, palīdzot tiem izceļot no Ukrainas un piegādājot dažādas nepieciešamās lietas.

Kā stāsta biedrības "Baltijas globālā iniciatīva" vadītājs, Madonas baptistu draudzes mācītājs Pēteris Eisāns, kara pirmajā dienā sāka meklēt kontaktus ar citiem baptistiem Polijā, kas atrodas tuvāk Polijas-Ukrainas robežai, tādējādi izveidojot atbalsta punktu, lai atvieglotu palīdzības sniegšanu Ukrainai.

Sadarbību uzsāka ar kādu baptistu centru Varšavā, kura mācītājs Ksaverijs Sroka palīdzēja biedrībai izveidot kontaktu ar draudzi Polijas pierobežā – Helmā. Tur izveidoja atbalsta punktu un caur to uz Latviju devās vairāk nekā 1000 kara bēgļi.

Sākotnēji poļu baptisti palīdzēja ukraiņiem tikt pāri valsts robežai, taču ar laiku sāka organizēt arī pārtikas piegādes uz Ukrainu, un vēlāk poļu mācītājs Ksaverijs Sroka lūdza, vai biedrība var palīdzēt viņiem atrast kravas busu Latvijā. Caur biedrības kontaktiem, to izdevās Rīgā atrast, un kopš pagājušajā gada maija cietušais mikroautobuss bija poļu brīvprātīgo rīcībā, proti, to pārrēģistrēja biedrībai Polijā.

"Kopš tā laika poļi ir veikuši 22 vai 23 braucienus, un viņi nebaidās braukt tuvāk karadarbības zonai, šeit viņi bija apmēram 25 kilometrus no Bahmutas," stāsta Pēteris Eisāns.

Negadījumā cietušais mikroautobuss devās uz Bahmutas rajona pilsētu Časivjaru.

"Šajā konkrētajā gadījumā viņi veda pārtiku, higiēnas preces – to, kas vajadzīgs civiliedzīvotājiem tieši tuvāk karadarbības zonai," norāda Eisāns.

Mikroautobusā atradās divi galvenie šoferi – Mareks un Oļegs. Šobrīd abi vīrieši ir ievainoti un atrodas slimnīcā.

"Trāpījums bija pa busu ar kasešu bumbu, un līdz ar to Oļegs ir stabilā stāvoklī, bet diemžēl par Mareka dzīvību šobrīd, cik es zinu, notiek operācija, un tur ir ļoti nestabils stāvoklis," stāsta Eisāns.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti