Putins: Pirmie kodolieroči piegādāti Baltkrievijā

Pirmie Krievijas kodolieroči nogādāti Baltkrievijā, apstiprinājis Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Pēc viņa teiktā, visi Baltkrievijai paredzētie Krievijas ieroči tiks piegādāti līdz vasaras beigām.

Vašingtonā apgalvo – nav nekādu pazīmju, kas liecinātu, ka Kremlis ar šiem ieročiem gatavotos uzbrukt Ukrainai, kaut Baltkrievijas teritorija tika izmantota kara uzsākšanai pret Ukrainu.

Taktiskie kodolieroči iekļauj nelielas kodolgalviņas un to piegādes sistēmas. Atšķirībā no stratēģiskajiem kodolieročiem, taktiskajiem kodolieročiem ir ievērojami mazāka jauda un rādiuss. Tie ir paredzēti uzbrukumam kaujas laukā ierobežotā platībā.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins martā paziņoja, ka Krievija grasās kaimiņvalsts Baltkrievijas teritorijā izvietot taktiskos kodolieročus.

Putins par to vienojies ar Baltkrievijas vadītāju Aleksandru Lukašenko. Maijā tika parakstīts starpvalstu līgums.

Baltijas drošības eksperti norāda, ka Krievija jau izvietojusi kodolieročus pie NATO robežām, tāpēc šie Putina plāni būtiski nemaina drošības situāciju reģionā.

Taktiskajiem kodolieročiem ir salīdzinoši mazs darbības rādiuss un mazāka jauda salīdzinājumā ar stratēģiskajiem kodolieročiem, kuri ir starpkontinentāli un spējīgi iznīcināt veselas pilsētas.

Lukašenko gan paziņojis, ka būtu gatavs Baltkrievijā izvietot arī Krievijas stratēģiskos kodolieročus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti