Panorāma

Slovākijā nerīko pasākumus sašautā Roberta Fico atbalstam

Panorāma

Panorāma

Harkivas apgabalā turpinās cilvēku evakuācija

Harkivas apgabalā daļa cilvēku paspēj evakuēties par mata tiesu: Mums gandrīz nebija laika izkļūt

Harkivas apgabalā turpinās intensīvas kaujas. Situācija ir ļoti nopietna, un Ukrainai nepieciešams apgabalā izvietot papildu "Patriot" pretgaisa aizsardzības sistēmas, norādījis Ukrainas prezidents. Tās ļautu Ukrainas spēkiem ierobežot Krievijas aviācijas operācijas.

Ukraina un tās sabiedrotie zināja, ka Krievija vasaras sākumā plāno izvērst jaunu liela mēroga ofensīvu. Taču nezināja – kur. Tas kļuva skaidrs pagājušajā nedēļā, kad okupantu spēki ar jaunu sparu uzbruka Harkivas apgabala ziemeļiem.

"Nē, šis uzbrukums mūs nepārsteidza, mēs vienkārši nezinājām, kur tieši tas notiks. Mēs zinājām, ka gaidāms kāds uzbrukums un ka viņi centīsies atrast vājo vietu," stāstīja Harkivas rajona militārās administrācijas vadītājs Volodimirs Usovs.

Piefrontes pilsētu un ciemu iedzīvotāji turpina evakuēties – liela daļa dodas uz Harkivas pilsētu.

"Tas nebija vienkārši skaļi. Tas bija ļoti skaļi! Mums gandrīz nebija laika izkļūt. Viņi bija ļoti tuvu. Tiešām tuvu," atminējās kāda Harkivas apgabala iedzīvotāja.

"Mēs bijām gatavi, jo bija daudz brīdinājumu, ka kas tāds varētu notikt" sacīja cita evakuētā sieviete.

Lai uz Harkivas apgabalu nosūtītu papildspēkus, tie bija jāatvelk no citām frontes daļām, izmantojot jau tā ierobežotās rezerves.

Ukrainas amatpersonas uzstāja, ka Harkivas pilsētai sauszemes iebrukums nedraud. Taču, ja okupantiem izdosies ieņemt jaunas teritorijas, pastāv risks, ka tā varētu nonākt Krievijas artilērijas darbības rādiusā.

Iznīcinātas ne tikai dzīvojamās ēkas un ceļi, bet arī tilti. Viens no tiem šķērso upi un iepriekš ukraiņu vienībām frontē bija ātras evakuācijas ceļš.

"Harkiva ir mana dzimtā pilsēta. Pirmā Ukrainas galvaspilsēta, miljonu pilsēta. Mana dzimtā pilsēta," stāstīja Ukrainas 92. atsevišķās mehanizētās brigādes karavīrs ar iesauku "Repins".

Tikmēr debesīs pazib arī drons, taču šoreiz uztraukumam nav pamata – tas ir pašu.

"Pagājušajā naktī līdz mums atnāca diversija grupa. Izlēcām un sākām uz viņiem šaut," sacīja Ukrainas 92. atsevišķās mehanizētās brigādes karavīrs ar segvārdu "Kamazs".

Ukrainas amatpersonas ziņoja, ka situācija frontē Harkivas apgabalā stabilizējas. Iebrucējiem Ļipcu ciemā neizdevās ienākt – viņus atvairīja Ukrainas 92. mehanizētā brigāde.

"Vēlos pateikties 92. vienībai, jūs neļāvāt ienaidniekam izlauzties cauri, jūs esat spēcīgi karotāji, tāpat kā citi Harkivas karotāji, kas cīnās citās brigādēs, aizstāvot savas mājas un visu Ukrainu," cīnītājus slavēja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Krievijas karaspēks Harkivas apgabala ziemeļos paplašinājis kaujas zonu par gandrīz 70 kilometriem. Tā norāda Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis. Krievija apzināti paplašinājusi aktīvo kaujas zonu, lai piespiestu Ukrainas karaspēku izmantot visas rezerves un papildspēkus.

Tikmēr NATO sabiedroto Eiropā komandieris ģenerālis Kristofers Kavoli paudis pārliecību, ka Ukrainas spēki saglabās savas pozīcijas reģionā. Viņa ieskatā, Krievijas armija nav izvietojusi pietiekami daudz karavīru, lai panāktu stratēģisku izrāvienu reģionā ap Harkivu Ukrainas ziemeļaustrumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti