Ungārija bloķē 500 miljonu eiro piešķiršanu Ukrainas ieroču apmaksai

Ungārija bloķē 500 miljonu eiro piešķiršanu no Eiropas Savienības (ES) fondiem, lai apmaksātu ieročus Ukrainai. Tā iemesls ir Kijivas lēmums iekļaut vienu no Ungārijas bankām melnajā sarakstā.

Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijarto norādīja, ka Budapešta varētu bloķēt arī nākamo sankciju kārtu pret Krieviju.  

Ungārija bloķē 500 miljonu eiro piešķiršanu Ukrainas ieroču apmaksai
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Kijiva iekļāvusi Ungārijas banku melnajā sarakstā, kurā uzskaitīti uzņēmumi un organizācijas, kas turpina uzņēmējdarbību Krievijā.

Ungārijas ārlietu ministrs sacījis, ka Kijiva pret savu Eiropas Savienības kaimiņvalsti izturas aizvien kareivīgāk.

Jau iepriekš Budapešta, kura uztur ciešas saites ar Krieviju, iebilda pret Eiropas Savienības finansiālo palīdzību Ukrainai, jo līdzekļi no fonda esot paredzēti partneru atbalstam visā pasaulē, ne tikai Ukrainā.

Latvijas Austrumeiropas politikas pētījumu centra valdes loceklis, pētnieks Mārcis Balodis LTV raidījumā "Šodienas jautājums" norādīja, ka Ungārijas līderim Viktoram Orbānam ir iekšpolitiski svarīgi sevi pozicionēt kā spēcīgu un respektējamu līderi, bet arī ES līmenī viņam svarīgi mēģināt arī sev un Ungārijai iegūt kādu izdevīgumu apmaiņā par piekrišanu kopējam ES viedoklim.

KONTEKSTS:

Pērn vasarā ES apstiprināja 500 miljonus eiro lielo finansējuma daļu militārai palīdzībai Ukrainai, lai tā spētu pretoties 2022. gada februārī sāktajām Krievijas iebrukumam. Līdz ar to kopējais ES palīdzības apjoms pieaudzis līdz 2,5 miljardiem eiro.

Pirmā 500 miljonu eiro pakete tika apstiprināta pērn februāra beigās, tai sekoja vēl trīs – martā, aprīlī un maijā.

Finansējums tiek ņemts no Eiropas Miera mehānisma – jaunā ES finanšu instrumenta, kas var tikt izmantots, lai stiprinātu bruņotos spēkus partnervalstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti