Ukrainas tiesībsargs: Kopš pilna mēroga kara bez vēsts pazuduši 37 000 cilvēku

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā ir reģistrēti 37 tūkstoši bezvēsts pazuduši cilvēki, informējis Ukrainas tiesībsargs Dmitro Lubinecs.

Karš ir izpostījis ļoti daudzu ukraiņu dzīvi. Varasiestādes kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma ir reģistrējušas 37 tūkstošus bezvēsts pazudušus cilvēkus – bērnus, pieaugušos, civiliedzīvotājus un militārpersonas, paziņojis Ukrainas tiesībsargs Dmitro Lubinecs. Viņš piebilda, ka patiesais bezvēsts pazudušo skaits varētu būt daudz lielāks.

ANO uzskaita tikai karā bojāgājušos civiliedzīvotājus. Martā publicētā ziņojumā bija norādīts, ka kopš 2022. gada 24. februāra Ukrainā karadarbībā ir nogalināti gandrīz 11 tūkstoši cilvēku, no kuriem vairāk nekā 8000 Ukrainas valdības kontrolētajās teritorijās.

Tikmēr britu raidsabiedrība BBC un Krievijas neatkarīgais medijs "Mediazona" kopīgā izmeklēšanā ir noskaidrojuši, ka kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā kritušo Krievijas karavīru skaits ir pārsniedzis 50 tūkstošus. Pētījuma autori apgalvo, ka kara otrajā gadā kritušo Krievijas karavīru skaits bija par gandrīz 25% lielāks nekā kara pirmajā gadā.

Žurnālisti secina, ka tas bija saistīts ar tā dēvēto "gaļasmašīnas stratēģiju", ko izmanto Krievijas armijas komandieri, nemitīgi sūtot uzbrukumā kājnieku vienības, lai novājinātu Ukrainas spēkus.

Pētījuma autori arī uzsver, ka, visticamāk, kritušo Krievijas karavīru skaits ir daudz lielāks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti