«Politico»: Ķīnas uzņēmumi piegādā Krievijai ieročus

Ķīnas uzņēmumi piegādājuši Krievijai vismaz tūkstoti triecienšauteņu, kā arī dažāda veida munīciju un iekārtas, kas izmantojamas karadarbībā, ceturtdien vēsta tīmekļa izdevums "Politico".

Pamatojoties uz muitas datu apkopošanas programmas "Import Genius" sniegto informāciju, "Politico" secina, ka vismaz viens no šiem uzņēmumiem ir saistīts ar Ķīnas valdību.

Viens no lielākajiem Ķīnas bruņojuma ražotājiem "China North Industries Group" 2022. gadā nosūtījis Krievijas uzņēmumam "Tehkrim" triecienšautenes "CQ-A", kas ir ASV ražoto triecienšauteņu "M16" kopija. Dokumentos šie ieroči reģistrēti kā medību bises.

Pagaidām gan nav pierādījumu, ka šīs triecienšautenes krievi būtu izmantojuši karā pret Ukrainu, taču frontē jau manīti ķīniešu lidroboti "DJI", kurus ražo ASV sankciju sarakstā iekļautais uzņēmums "Da-Jiang Innovations Science & Technology".

Krievija saņēmusi arī Ķīnā ražoto lidrobotu rezerves daļas. 12 kravas ar akumulatoriem un videokamerām krieviem nosūtītas caur Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Savukārt 12 tonnas bruņuvestu 2022. gada nogalē Krievijā nogādātas caur Turciju, vēsta "Politico".

Tomēr saskaņā ar pieejamo informāciju Ķīna pagaidām nepiegādā Krievijai lielu skaitu ieroču, kas būtu izmantojami karā pret Ukrainu.

Tajā pašā laikā Maskava no Pekinas saņem divējādā pielietojuma preces, tās ir iekārtas, kuras iespējams pasūtīt, izmantojot parastos tirdzniecības kanālus, bet pēc tam izmantot militāriem mērķiem.

Šis ir pirmais apstiprinājums, ka Ķīna piegādā Krievijai triecienšautenes un bruņuvestes, kā arī turpina piegādāt lidrobotus un to rezerves daļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti