Ukrainas iekšlietu ministrs par Krievijas raķešu uzbrukumu Harkivai: Mums ir jāturas un jāatbild ienaidniekam

Smagas kaujas šobrīd turpinās Ukrainā – Harkivas apgabala ziemeļos, kur Krievija 10. maijā uzsāka jaunu sauszemes iebrukumu. Ienaidnieks šobrīd sagrābis vismaz 7 apdzīvotas vietas un kontrolē teritoriju vairāku desmitu kvadrātkilometru platībā. "Mums ir jāturas un jādod atbilde ienaidniekam," notiekošo komentēja Ukrainas iekšlietu ministrs Ihors Klimenko.

Ukrainas iekšlietu ministrs par Krievijas raķešu uzbrukumu Harkivai: Mums ir jāturas un jāatbild ienaidniekam
00:00 / 00:00

Ļoti smagas kaujas – tā ukraiņu karavīri raksturo to, kas šobrīd notiek Harkivas apgabala ziemeļos, dažus desmitus kilometru no Ukrainas otras lielākās pilsētas Harkivas.

Pagājušajā piektdienā Krievija tur uzsāka jaunu sauszemes iebrukumu, Ukrainas robežu pārejot divās vietās. Jau sesto dienu tur notiek sīvas cīņas.

Iebrucējs jau ir sagrābis vismaz 7 apdzīvotas vietas un turpina ieņemt jaunas teritorijas.

Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštāba pārstāvis Dmitrijs Lihovojs trešdienas rītā paziņoja, ka atsevišķos rajonos pie apdzīvotajām vietām Lukjanci un Vovčanskas Ukrainas armijai atkal ir nācies atkāpties, lai saglabātu savu karavīru dzīvības un nezaudētu vienību kaujasspējas. Taču cīņas šajā teritorijā turpinās, un pagājušās diennakts laikā ir atsisti 18 uzbrukumi.

"Šobrīd maskavieši nav apstājušies, turpina mēģināt iekarot jaunas teritorijas. Tālākās darbības notiek lielās personu grupās, neskatoties uz zaudējumiem, un šie zaudējumi viņiem šobrīd ir ļoti lieli. Tehnikas vienības ir atsevišķas, bet viņu kājniekus ļoti stipri atbalsta artilērija – gandrīz 24/7  pēc kārtas strādā artilērija," par situāciju Harkivas apgabala ziemeļos stāstīja tur šobrīd karojošais 42. mehanizētās brigādes kareivis Maksims Ombišs.

"Ienaidnieks mēģina pagarināt fronti, sasaistīt mūsu spēkus. Mūsu uzdevums šobrīd ir iznīcināt ienaidnieku, un tas tiek darīts lielos apmēros – ienaidnieks iet bojā gan uz pieejas ceļiem Vovčanskas pilsētai, gan arī pašā pilsētā," tikmēr sacīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Dmitro Lozutkins.

Kopumā Ukrainas pierobežā – Harkivas apgabalā – Krievija šobrīd ieņēmusi un izveidojusi divus placdarmus – divos virzienos, kuros tā ienākusi.

Viena ieņemtā teritorija pierobežā pie Lukjanci lēsta aptuveni 80 kvadrātkilometru platībā, bet otra netālu no Vovčanskas – 35 kvadrātkilometru platībā, un Ukrainas karavīri šobrīd neļauj ienaidniekam tur nostiprināties. Tā no ukraiņu puses nemitīgi tiek apšaudīta ar artilēriju – cik nu tās ir. Veikti arī spēcīgi dronu uzbrukumi.

Ukrainas aizsardzības un izlūkošanas nozares amatpersonas pēdējo dienu laikā pieļāvušas, ka Krievija varētu paplašināt savu uzbrukumu vēl vairāk uz ziemeļiem un sākt jaunu sauszemes uzbrukumu arī Sumu apgabalā, taču Ukrainas bruņotie spēki esot tam gatavi un gatavi arī atbilstoši sagaidīt.

Tāpat tiek uzskatīts, ka tie spēki, kas šobrīd iebrukuši Harkivas apgabala ziemeļaustrumos, nav tik spēcīgi, lai radītu nopietnus draudus pašai Harkivai.

Ukrainas militāro ekspertu ieskatā, iebrucējs šādi cenšas panākt, lai ukraiņi pārdislocē savus spēkus no Doneckas, Luhanskas un citiem virzieniem, kur Krievija jau mēnešiem nesekmīgi cenšas pavirzīties uz priekšu.

Tikmēr pašā Harkivā frontes pietuvošanās tiek uztverta mierīgi – vismaz pēc amatpersonu teiktā, nekāda masveida iedzīvotāju izbraukšana nenotiek. Pilsēta uzņem no piefrontes ciemiem evakuētos cilvēkus un risina saimnieciskos jautājumus, lai palīdzētu pilsētai izdzīvot apstākļos, kad tā nemitīgi tiek bombardēta.

Otrdien Krievija uzbruka Harkivai kopumā desmit reizes – gan ar vadāmajām aviobumbām, gan raķetēm. Viens no uzbrukumiem notika pilsētas centrā brīdī, kad Harkivā darba vizītē bija ieradies Ukrainas iekšlietu ministrs Ihors Klimenko.

"Centrā, kā likums, atrodas dzīvojamās mājas un mācību iestādes, un mēs redzam šo uzbrukumu sekas. Tāpēc mēs runājam par vēl vienu Krievijas okupācijas spēku noziegumu – šajā gadījumā mēģinājumu iebiedēt harkiviešus un ukraiņus, bet mums ir jāturas un jādod atbilde ienaidniekam," viņš teica.

Otrdienas uzbrukumos Harkivai izpostītas virkne daudzstāvu dzīvojamo ēku un  ievainots 21 cilvēks, tajā skaitā vairāki bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti