Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas 3x3 basketbola valstvienības galveno treneri Raimondu Feldmani

Rīta Panorāma

Savstarpējas apšaudes uz Izraēlas un Libānas robežas

Ukrainas amatpersonas brīdina par sarežģītu situāciju frontē

Ukrainas amatpersonas brīdina par sarežģītu situāciju frontē

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, aizsardzības ministrs Rustems Umerovs un armijas virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis brīdina par sarežģītu situāciju frontē. Krievija patlaban koncentrējot lielus spēkus pie okupētās Bahmutas pilsētas. 

Krievijas armija Ukrainā izmanto tā saukto amēbu taktiku. Tā kā tai nav spēka visaptverošam izrāvienam, mazāki spēki pārbauda ukraiņu aizsardzību visā frontes līnijā, cerot atrast iespēju, komentējis Igaunijas Aizsardzības spēku štāba komandieris Enno Mots. Viņš arī norādīja, ka iebrucēji pastiprinājuši  uzbrukumus Harkivai – Maskavas propagandas kanāli pat aicinot to izdzēst no kartes.

Ukrainas armija atvaira Krievijas karaspēka uzbrukumus piecos virzienos, pavēstījis Ukrainas armijas ģenerālštābs, norādot, ka iebrucēji pastiprinājuši centienus pārraut aizsardzību Novopavļivkas virzienā. Tur veikti 16 uzbrukumi. Bahmutas virzienā Ukrainas aizstāvji atvairījuši desmit, bet Avdijivkas virzienā – astoņus uzbrukumus.

Zelenskis savā ikvakara videouzrunā sacīja, ka aizvadītājā nedēļā Krievija Ukrainai uzbruka ar gandrīz 130 trieciendroniem "Šahed", no kuriem vairumu izdevās notriekt, vairāk nekā 80 raķetēm un gandrīz 700 vadāmajām aviācijas bumbām.

Ukrainas prezidents pārmeta rietumvalstīm kavēšanos ar papildu militārās palīdzības piešķiršanu Ukrainai, lai valsts spētu sevi aizsargāt pret Krievijas regulārajiem uzbrukumiem. Viņaprāt, sabiedroto nespēja rīkoties izlēmīgi vairo Krievijas pašapziņu.

Zelenskis arī paziņoja, ka situācija frontē, īpaši Doneckas apgabalā, ir ļoti smaga.

To nedēļas nogalē atzina arī Ukrainas Bruņoto spēku komandieris Oleksandrs Sirskis, informējot , ka ienaidnieks aktīvi uzbrūk pozīcijām Limanas un Bahmutas virzienos, izmantojot trieciengrupas ar bruņutehnikas atbalstu. Bijis mēģinājums izlauzties caur aizsardzību, izmantojot desmitiem tanku un kājnieku kaujas mašīnu.

Uzbrukumus atvieglo siltais un sausais laiks, kas ļauj atklātā apvidū darboties tehnikai, un okupanti guvuši taktiskus panākumus.

Umerovs sociālajā tīklā "Facebook" norādīja, ka apmeklējis armijas vienības šajā virzienā, un situācija ir saspringta. Ienaidnieks cenšas virzīties dziļāk Ukrainas teritorijā un koncentrē spēkus frontes pārrāvumam rietumos no Bahmutas. Ienaidniekam ir skaitlisks pārsvars, taču aizstāvjiem pagaidām izdodas izjaukt šos plānus.

Tikmēr ASV domnīca "Kara izpētes institūts" savā jaunākajā ziņojumā par situāciju frontē raksta, ka Krievijas karaspēka galvenie uzbrukumu centieni ir koncentrēti uz Časivjaras pilsētu Doneckas apgabala rietumos. Domnīcas analītiķi raksta, ka iebrucēju mērķis varētu būt ieņemt pilsētu līdz 9. maijam, lai tā dēvētajā Uzvaras dienā Kremlim būtu iespēja palepoties ar kaut kādiem panākumiem.

Uzbrukumos Časivjarai Krievijas karaspēka vienībām priekšrocību sniedzot tas, ka Ukrainas armijai trūkst artilērijas lādiņu un pretgaisa aizsardzības raķešu. Tas Krievijas spēku komandieriem ļaujot cerēt, ka stratēģiski nozīmīgo pilsētu izdosies ieņemt ātrāk nekā Bahmutu un Avdijivku, kuru sagrābšana iebrucējiem prasīja daudz laika, kā arī milzīgus dzīvā spēka un bruņutehnikas zaudējumus.

Ja Krievijai izdosies okupēt faktiski nopostīto Časivjaru, tad iebrucējiem pavērtos iespēja doties arī uz lielākajām vēl neokupētajām Doneckas apgabala pilsētām Kramatorsku un Slavjansku.

Pirmdienas, 15. aprīļa, rītā Ukrainas Gaisa spēki brīdināja par iespējamo ballistisko raķešu uzbrukumu Dnipro pilsētai, bet vietējie dzīvotāji sociālajos tīklos ziņoja par sprādzieniem. Taču līdz šim nav pienākusi informācija par uzbrukumu sekām.

Svētdien vismaz 15 cilvēki guva ievainojumus, kad virs Dnipro notriektas Krievijas raķetes atlūzas trāpīja vairāk nekā 30 dzīvojamām ēkām un 10 automašīnām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti