Polijas tiesa aktīvistei piespriež sodu par grūtnieces apgādāšanu ar aborta tabletēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Polijas tiesa atzinusi aktīvisti Justīnu Vidržinsku par vainīgu grūtnieces apgādāšanā ar aborta tabletēm. Par to paziņojusi viņas līdzdibinātā nevalstiskā organizācija "Abortion Dream Team".

Polijas tiesa aktīvistei piespriež sodu par grūtnieces apgādāšanu ar aborta tabletēm
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Polijā aborts tagad ir atļauts vienīgi izvarošanas vai incesta gadījumos, kā arī tad, ja grūtniecība apdraud mātes veselību vai dzīvību.

Iepriekš Polijā notikuši protesti un streiki pret gandrīz pilnīgu abortu aizliegumu. Organizācija "Amnesty International" norādījusi, ka šis ir pirmais gadījums Eiropā, kad aktīvistu sauc pie atbildības par palīdzību aborta veikšanā.

Tiesa lēmusi, ka aktīvistei Vidržinskai piespriests sabiedriskais darbs astoņu mēnešu garumā, 30 stundas mēnesī. Viņai draudēja līdz trim gadiem ilgs cietumsods saistībā ar apsūdzībām par "palīdzību abortā" un "neatļautu zāļu glabāšanu".

Runājot ar žurnālistiem ārpus tiesas, Vidržinska sacīja, ka iesniegs apelāciju, jo nejūtas vainīga. Viņa sacīja, ka "turpinās atbildēt uz organizācijas "Abortion Dream Team" tālruni", lai palīdzētu sievietēm. Organizācija paziņoja, ka pagājušajā gadā ir palīdzējusi veikt 44 000 abortu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti