Zibakcijā Rīgā protestēs pret pilnīgu abortu aizliegumu Polijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 8 mēnešiem.

Protestējot pret pilnīgu abortu aizliegumu Polijā, Rīgā ceturtdien, 6.oktobrī, no rīta pie Polijas vēstniecības notiks zibakcija. 

Polijā jau pašlaik aborti ir atļauti tikai izņēmuma gadījumos, bet Polijas parlaments, kurā vairākums ir konservatīvajai "Likuma un taisnīguma" partijai, septembra beigās sāka skatīt likuma grozījumus, kas abortus aizliegtu pilnībā – arī ja grūtniecība iestājusies izvarošanas vai incesta rezultātā vai apdraud grūtnieces dzīvību.

Par aborta veikšanu draudētu cietumsods līdz pieciem gadiem. Aizlieguma pretinieki uzskata, ka tas tikai vairos nelegāli veiktu abortu skaitu. Tādēļ par vienu no protestu simboliem izvēlēts stieples pakaramais – primitīvākais instruments, ko mēdz izmantot "kaktu abortos".

Zibakcijas rīkotāja: Polijā brutāli ierobežos sieviešu tiesības
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

"Protams, mēs nebalsojam Polijas vēlēšanās. Bet mēs visi esam Eiropā, un tas nozīmē, ka mums nav vienalga, kas notiek tepat kaimiņos un kā tiek brutāli ierobežotas sieviešu tiesības.

Tāpēc izlēmām, ka izteiksim savu attieksmi pie Polijas vēstniecības Rīgā un pievienosimies Polijas sieviešu cīņai. Mēs tiksimies deviņos no rīta pie vēstniecības, un, tāpat kā Polijā – melns apģērbs un stieples pakaramais. Satiksimies un vienkārši pēc piecām minūtēm izklīdīsim," teica viena no zibakcijas rīkotājām Lolita Tomsone.

Jau ziņots, ka šīs nedēļas sākumā vairāki simti cilvēku Polijas galvaspilsētā Varšavā piedalījās demonstrācijā pret pilnīgu abortu aizliegumu. Akcijas dalībnieki bija ģērbušies melnā apģērbā un asi pauda negatīvo nostāju pret sieviešu tiesību ierobežošanu. Viņi arī solīja sākt īpašu kampaņu un streikus, lai novērstu likuma izmaiņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti