ASV amatpersonas: Ķīnas atbalsts palīdz stiprināt Krievijas militāro rūpniecību

Neraugoties uz to, ka Ķīna pagaidām nesniedz letālu militāro palīdzību Krievijai, Pekina tomēr palīdz Maskavai īstenot vērienīgāko aizsardzības nozares stiprināšanu kopš Padomju Savienības pastāvēšanas laikiem, atsaucoties uz ASV amatpersonām, vēsta ziņu aģentūra "Reuters".

Saskaņā ar amatpersonu teikto, Krievijas militāro spēju stiprināšana notiek tempā, ko rietumvalstis nespēja paredzēt pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.

ASV amatpersonas pavēstījušas aģentūrai, ka Ķīna ir īstenojusi tādu preču piegādes, kas palīdz Krievijai novērst nepilnības tās militārajā rūpniecībā.

Saskaņā ar amatpersonu pausto, Ķīna atbalsta Krievijas kara centienus Ukrainā, piegādājot tās militārajai mašinērijai mikroelektroniku, bezpilota lidaparātu un raķešu ražošanas tehnoloģijas, satelītattēlus, ražošanas darbgaldus un optikas komponentus militārajam transportam.

Kā norāda "Reuters", Krievija, visticamāk izmantojusi Ķīnas piegādātos darbgaldus, lai kāpinātu ballistisko raķešu ražošanas apjomus.

Amatpersonas arīdzan sacījušas, ka Ķīna ir nodrošinājusi Krieviju ar bezpilota lidaparātu un spārnotu raķešu dzinējiem, piebilstot, ka Ķīnas un Krievijas militārās rūpniecības uzņēmumi strādā pie tā, lai kopīgi ražotu dronus Krievijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti