Kremļa propagandista uzspridzināšanā Krievija vaino Ukrainas «aģentu», kurš esot ieradies caur Latviju

Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) ceturtdien paziņoja, ka esot noskaidrojis personu, kas sagādāja spridzekli, ar kuru aprīļa sākumā Sanktpēterburgā tika uzspridzināts Kremļa propagandas izplatītājs Vladlens Tatarskis.

Krievija apgalvo, ka šo uzbrukumu esot sarīkojuši Ukrainas specdienesti sadarbībā ar ieslodzītā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstītājiem.

Drīz pēc sprādziena tika apcietināta Navaļnija atbalstītāja Darja Trepova, kura Tatarska sekotāju rīkotā pasākumā kādā Sanktpēterburgas kafejnīcā pasniedza viņam ģipša statueti ar tajā paslēptu spridzekli.

FDD apgalvo, ka šo spridzekli Trepovai piegādājis Ukrainas "teroristiskās grupas" biedrs, 35 gadus vecais Jurijs Denisovs.

"Ukrainas specdienestu uzdevumā 2023. gada februārī Denisovs no Kijivas caur Latvijas teritoriju ieradās galvaspilsētas reģionā, kur ievāca informāciju par Maksima Fomina [Tatarska īstais vārds] dzīvesveidu un uzturēšanās vietām. Šādā nolūkā viņš iegādājās automašīnu un noīrēja dzīvokli viņa dzīvesvietas tuvumā," teikts FDD paziņojumā.

Tajā apgalvots, ka spridzekļa nodošana Trepovai notikusi ar kurjerpasta starpniecību Maskavā.

Krievijas specdienests atturējies paskaidrot, kādēļ spridzekļa nodošana notikusi Maskavā, ja Trepova bija Sanktpēterburgas iedzīvotāja un arī Tatarska spridzināšana notika Sanktpēterburgā.

Pēc uzbrukuma īstenošanas 3. aprīlī Denisovs izlidojis uz Turciju tranzītā caur Armēniju. Krievijas specdienesti grasoties viņu izsludināt starptautiskā meklēšanā.

Kremļa propagandists Tatarskis tika nogalināts 2. aprīlī kādā Sanktpēterburgas kafejnīcā, kur viņš rīkoja tikšanos ar saviem sekotājiem. Tatarskim tika pasniegta dāvana, neliela statuete, kas pēc dažām minūtēm uzsprāga. Sprādzienā gāja bojā 40 gadu vecais Tatarskis, vairāk nekā 30 cilvēku tika ievainoti.

Par "kara korespondentu" dēvētais Tatarskis bija gana tuvs Kremļa aprindām, piemēram, pagājušā gada 30. septembrī, kad Krievijas diktators Vladimirs Putins parakstīja rīkojumu par četru okupēto Ukrainas apgabalu "iekļaušanu" Krievijas Federācijas sastāvā, Tatarskis bija ielūgto viesu vidū.

Doneckas apgabalā dzimušais Tatarskis bija ļoti populārs aprindās, kas atbalstīja Krievijas iebrukumu Ukrainā.

"Telegram" ziņu apmaiņas kanālā viņam bija vairāk nekā 566 000 sekotāju.

Ukrainas pārstāvji nolieguši jebkādu saistību ar Tatarska slepkavību. Ukraina šo incidentu skaidro ar Krievijas grupējumu iekšējām cīņām.

Šo versiju atbalsta arī amerikāņu analītiķi, kas izteikuši pieņēmumu, ka Tatarska uzspridzināšana kalpoja kā brīdinājums Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" vadonim Jevgeņijam Prigožinam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti