Dienas ziņas

Rucavas cimdus iemūžina grāmatā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Zelenskis: Mēs nepiedosim slepkavām

Zelenskis aicina starptautisko sabiedrību reaģēt uz šausminošo ukraiņu gūstekņa slepkavību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paudis sašutumu par sociālajos tīklos Krievijas kara atbalstītāju profilos publicēto asinsstindzinošo video, kurā redzams, kā, pēc visa spriežot, Krievijas karavīrs nogriež galvu dzīvam ukraiņu gūsteknim.

Video, kas šķietami uzņemts pērn vasaras periodā, varētu būt publicēts ar domu iebiedēt ukraiņus, tomēr Ukrainā tas izsaucis drīzāk niknumu.

Ukrainas slepenais dienests pēta video, un tā vadītājs Vasils Maļuks solīja, ka ukraiņu karavīra slepkavas tiks atrasti.

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba, reaģējot uz šo video, sacīja, ka Krievija ir sliktāka par teroristu grupējumu "Islāma valsts", un pieprasīja izslēgt Krieviju no ANO.

Zelenskis videouzrunā aicinājis starptautisko sabiedrību un tās līderus reaģēt uz Krievijas pastrādātajām zvērībām.

"Ir kaut kas, ko neviens pasaulē nevar ignorēt: cik viegli šie zvēri slepkavo. Šis ukraiņu gūstekņa slepkavības video ir jāredz pasaulei. Šis video ir par Krieviju – tādu, kāda tā ir... video par to, kādi viņi ir radījumi," norāda Zelenskis.

"Viņu acīs cilvēku dzīvībai nav vērtības. Dēls, brālis, vīrs... Kāda bērns... Šis video ir par to, kā Krievija mēģina šausmas padarīt par jauno normalitāti. Tāds ieradums – iznīcināt dzīvību.

Tas nav negadījums. Šī nav epizode. Tas jau bija noticis agrāk. Tā tas bija Bučā. Tūkstošiem reižu."

"Ikvienam ir jāreaģē uz to – katram līderim. Negaidiet, ka pēc laika tas tiks aizmirsts. Mēs negrasāmies neko aizmirst un piedot slepkavām. Juridiskā atbildība būs par visu. Terors ir jāuzvar. Neviens nesapratīs, ja valstu vadītāji nereaģēs. Mums ir jārīkojas tūlīt!" sacīja Zelenskis.

Savukārt Čehijas prezidents Petrs Pavels, komentējot video, sacīja, ka gadījumā, ja apstiprināsies tā autentiskums, tad Krievijas valsts nostāsies līdzās teroristiskajam grupējumam "Islāma valsts", kas arī plaši piekopa galvu nogriešanu saviem gūstekņiem.

Vācijas Bundestāga spīkera vietniece Katrīna Gēringa-Ekarda paziņoja, ka video ir kārtējais apliecinājums Putina Krievijas nežēlībai.

Eiropas Savienības Padomes prezidents Šarls Mišels, reaģējot uz šokējošo video, paziņoja, ka Eiropas Savienība darīs visu iespējamo, lai "atbildība un taisnīgums valdītu pār teroru un nesodāmību".

Eiropas Savienība atkārtoti apliecinājusi savu stingro apņemšanos saukt pie atbildības visus kara noziegumu vaininiekus un līdzdalībniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti