Rīta Panorāma

Rietumu līderi nosoda Trampa izteikumus par NATO

Rīta Panorāma

EP iestājas par vienotu autovadītāju sodīšanas iespēju ES

Ukrainas bērniem īpašas mobilās drošības stundas

Ukrainas bērniem nodrošina īpašas mobilās drošības stundas

Krievijas agresijas dēļ ikviens Ukrainas iedzīvotājs ikdienā sastopas ar nāves draudiem. Lai mācītu bērnus izvairīties no reālām briesmām dzīvībai un veselībai, tiek organizētas īpašas mobilās apmācības.

Speciālisti un iedzīvotāji atzinuši, ka lielākos draudus no okupācijas režīma atbrīvotajos reģionos un piefrontes zonā rada mīnas. Tieši šī iemesla dēļ pērnā gada oktobrī Apvienoto Nāciju Organizācijas Bērnu fonds ziedoja 15 īpaši aprīkotas mobilās apmācības mašīnas.

Tās ir ļoti noderīgas, jo daudzas skolas ir iznīcinātas, un ne visur ir pieejami kvalitatīvi mācību un uzskates līdzekļi. Nodarbības ir interaktīvas, ar spēlēm, video skatīšanos, glābšanas apģērba pielaikošanu un dažādiem uzdevumiem.

Portugāles žurnālisti pabija drošības stundā Zaporižjā, kur policijas un Ārkārtas dienesta speciālisti runāja ar bērniem gan par mīnu problēmu, gan uguns un kiberdrošību.

Viena no skolniecēm atzina, ka reiz rotaļu laukumā kopā ar draudzeni atradusi mīnas. Viņa jau toreiz satvērusi otru meiteni aiz rokas un aicinājusi bēgt prom no šīs bīstamās vietas. Pasniedzēja Anna to nodēvēja par vienīgo pareizo lēmumu, jo briesmas rada pat pirmajā brīdī šķietami nekaitīgi lādiņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti