Kremlis plāno sarīkot Krievijas prezidenta vēlēšanas arī okupētajās Ukrainas teritorijās

Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija nolēmusi, ka Krievijas prezidenta vēlēšanām nākamā gada martā jānotiek arī četros okupētajos Ukrainas apgabalos.

Runa ir par Doneckas un Luhanskas "tautas republikām", kā arī Zaporižjas un Hersonas apgabaliem.

2022. gada septembrī pēc sarīkotiem viltus referendumiem Krievija paziņoja par šo apgabalu iekļaušanu Krievijas Federācijas sastāvā.

Ukraina uzsver, ka šie apgabali joprojām ir neatņemama Ukrainas teritorijas sastāvdaļa. Arī starptautiskā sabiedrība tos uzskata par Ukrainas sastāvdaļu.

Krievijai pašlaik izdevies pārņemt savā kontrolē tikai daļu no četru apgabalu teritorijas. Piemēram, Hersonas un Zaporižjas pilsētas joprojām ir Ukrainas spēku kontrolē.

2022. gada oktobrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins šajos četros apgabalos izsludināja kara stāvokli, bet tagad Krievijas varasiestādes apgalvo, ka tas netraucēs sarīkot prezidenta vēlēšanas.

Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks no nākamā gada 15. marta līdz 17. martam.

Putins ir paziņojis, ka pretendēs uz kārtējo termiņu prezidenta amatā. Krievijā rīkotās vēlēšanas nav uzskatāmas par brīvām un godīgām; prezidenta vēlēšanu galvenais uzdevums ir nodrošināt, lai Krievijas diktators Putins varētu palikt pie varas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti