Baidens lūdz ASV Kongresam 13 miljardus dolāru Ukrainai

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija vēstulē lūgusi ASV Kongresam vairāk nekā 13 miljardus ASV dolāru kā jaunus militāros izdevumus Ukrainai. Vēstulē norādīts, ka šis finansējums palīdzēs Ukrainai un citām ievainojamām valstīm, kuras ietekmējis Krievijas neizprovocētais un brutālais iebrukums.

Apmēram 10 miljardi dolāru no jaunā militārā finansējuma ir paredzēti vairākiem pasākumiem ar mērķi papildināt Aizsardzības ministrijas krājumus un paātrināt jauna aprīkojuma ražošanu.

Vēstulē teikts, ka ar šo palīdzību Baidens apliecina ASV atbalstu Ukrainai, cik ilgi vien vajadzēs, kā arī to, ka šī stratēģija ir veiksmīgi apvienojusi NATO sabiedrotos un tās partnerus un apgādājusi Ukrainu, lai tā aizsargātos pret Krievijas agresiju.

Šis Baltā nama lūgums ir daļa no jauniem ar Ukrainu saistītiem izdevumiem vairāk nekā 21 miljarda dolāru apmērā, kuru piešķiršanu ceturtdien lūdza Baltais nams. Pirms šo līdzekļu piešķiršanas nepieciešams Kongesa apstiprinājums.

ASV Aizsardzības ministrija nesen paziņoja, ka līdz 25. jūlijam ASV bija apņēmušās piešķirt Ukrainai drošības atbalstu vairāk nekā 43,5 miljardu dolāru apmērā.

KONTEKSTS:

Krievija jau vairāk nekā gadu terorizē Ukrainas pilsētu iedzīvotājus ar raķešu un dronu triecieniem, bet pēdējā laikā arī Krievijas teritorijā notikuši vairāki uzbrukumi ar droniem

Krievija uzbrukumos vaino Ukrainu, kuras amatpersonas devušas mājienus par Ukrainas iespējamo saistību ar šiem triecieniem. Rietumvalstu analītiķi uzskata, ka dronu triecieni tik dziļi Krievijas teritorijā liek uzdot nopietnus jautājumus par Krievijas pretgaisa aizsardzības spējām.

Analītiķi uzskata – uzbrukumi Maskavā parāda, ka Ukraina un tās atbalstītāji vēlas karu novest līdz Krievijas pilsoņu namdurvīm, lai viņi sāktu apzināties, ka Krievijas uzsāktā agresija skar arī viņus. Tas savukārt dara bažīgas ASV, kas pieprasījušas Ukrainai garantijas par neuzbrukšanu Krievijas teritorijā ar amerikāņu piegādātajiem ieročiem, raizējoties par konflikta eskalāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti