Eiroparlamentārieši bloķē ES Padomes budžeta izpildes balsojumu, līdz Ukrainai nodrošinās «Patriot» sistēmas

Eiropas Parlaments šodien nolēma atlikt balsojumu par Eiropas Savienības (ES) Padomes budžeta izpildes apstiprināšanu līdz nākamajai plenārsēdei, gaidot dalībvalstu lēmumu nodrošināt Ukrainu ar pretraķešu aizsardzības sistēmām. 

Šādu lēmumu Eiropas Parlaments pieņēma pēc eiroparlamentārieša, bijušā Beļģijas premjerministra Gija Verhofstata iniciatīvas. Viņš norādīja uz Eiropas Savienības lēno darbību palīdzības sniegšanai Ukrainai.

"Tas ir skandalozi, ka Eiropa, kas atvērusi durvis Ukrainai uz Eiropadomi, nespēj steidzamā kārtā pieņemt lēmumu nosūtīt uz Ukrainu vairākas pretraķešu sistēmas. Kopumā Eiropā ir, kā jau Borela kungs pieminēja, 100 šo "Patriot" sistēmu, bet Ukraina prasa septiņas, lai aizsargātu savas pilsētas."

Verhofstads sēdes laikā ierosināja mainīt darba kārtību – balsot par ES Padomes budžeta izpildes apstiprināšanu tikai pēc tam, kad parlaments vienosies par sistēmu "Patriot" nodošanu Ukrainai.

"Mans piedāvājums ir visu šo budžeta izpildes apstiprināšanu visām institūcijām iekļaut nākamajā darba kārtībā, kas notiks Strasbūrā. Un līdz tam mēs varam vienkārši vienoties par to, ka piegādāsim Ukrainai šīs septiņas sistēmas "Patriot"," viņš teica.

Verhofstada runu ar aplausiem un ovācijām sveica pārējie parlamenta deputāti. Lēmumu atteikties no ES Padomes budžeta apstiprināšanas atbalstīja 515 deputāti, bet 62 bija pret.

Eiroparlamentārieša dedzīgo rīcību daudzi uzskata par parlamentāru teātri, jo likumdevējam nav pilnvaru piespiest ES Padomi nodrošināt ieročus, norādīja izdevums "Politico".

Abas iestādes tik un tā ir ieslīgušas ilgstošā  strīdā par budžetu, jo ES Padome atsakās iesaistīties Eiropas Parlamenta veiktajās revīzijas pārbaudēs, un Eiropas Parlaments jau kopš 2009. gada nav parakstījis ES Padomes budžeta izpildes apstiprinājumu nevienā gadā.

Ziņojuma galvenais autors, Eiropas Parlamenta deputāts no Īrijas Lūks Flanegens sacīja, ka ES Padomei nav svarīgi, kā notiks balsojums.

"No visām iestādēm, kuras jūs nesodāt, atliekot balsojumu, šī ir tā, kurai nav nozīmes. Viņiem ir vienalga," viņš teica. "Padome ar mums netiekas, nerunā un neatbild uz jautājumiem," viņš piebilda.

Nākamnedēļ ES līderi tiksies Eiropadomes ārkārtas sanāksmē, un nākamā Eiropas Parlamenta sesija sāksies 22. aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti