Rinkēvičs: Latvija atbalstīs Ukrainu līdz pilnīgai uzvarai

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, kurš ceturtdien ieradies vizītē Rīgā, informējis par jaunu militāro palīdzību Ukrainai, kuras mērķis ir palīdzēt ukraiņiem cīnīties pret Krievijas agresiju.

"Latvija turpinās sniegt atbalstu Ukrainai, tās aizstāvjiem un iedzīvotājiem gan cīņā pret agresorvalsti Krieviju, gan Ukrainas eiroatlantiskajā integrācijā. Palīdzot Ukrainai, mēs sargājam Eiropu un Latviju," uzsvēra Rinkēvičs.

Viņš norādīja, ka līdz ar šī gada pirmās militārās palīdzības pakotnes piešķiršanu Latvijas valsts un sabiedrības atbalsts Ukrainai pārsniedz 600 miljonus eiro, kas veido teju 1% no iekšzemes kopprodukta.

Valsts prezidents apstiprināja Latvijas valdības apņemšanos atvēlēt 15 miljonus eiro Ukrainas atjaunošanai, turpinot Černihivas pilsētas un apgabala rekonstrukciju trīs gadu griezumā.

Latvija vadīs "dronu koalīciju"

Rinkēvičs arīdzan informēja Zelenski par nākamo Latvijas militārās palīdzības pakotni: tajā būs haubices, 155 milimetru artilērijas munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa aizsardzības raķetes, mīnmetēji un munīcija, visurgājēji, triecienšautenes un rokas granātas, droni, sakaru ierīces, ģeneratori un individuālais ziemas ekipējums.

Latvija arī uzņēmusies vadīt "dronu koalīciju" Ramšteinas formātā, lai stiprinātu Ukrainas dronu spējas.

"Mums ir kapacitāte Latvijā ražot dronus, Ukrainā ražo, un mēs šeit redzam pietiekami labu iespēju, patiesību sakot, ražot lētus, efektīvus dronus, kas šobrīd nepieciešami Ukrainas karavīriem, Ukrainas militārajiem spēkiem, lai gūtu panākumus," sacīja Rinkēvičs.

Valsts prezidents informēja, ka Latvija apņēmusies šogad apmācīt vismaz 3000 Ukrainas karavīru, kā arī turpināt Ukrainas karavīru un robežsargu rehabilitāciju.

Jānovērš mēģinājumi apiet sankcijas

Latvija gatava arī praktiski atbalstīt Ukrainu tās integrācijā Eiropas Savienībā (ES).

Rinkēvičs pauda nožēlu par kavēšanos ar ES apņemšanos piegādāt Ukrainai miljonu artilērijas šāviņu. "Mēs apsvērsim iespēju, un es domāju, ka valdība par to vienosies – vienkārši pirkt 155 milimetru munīciju un nodot Ukrainas bruņoto spēku rīcībā," piebilda Rinkēvičs.

Viņš arī uzsvēra pilnu atbalstu ES sankciju politikai pret Krieviju, kā arī nepieciešamību novērst sankciju apiešanas mēģinājumus.

Runājot par steidzami darāmajiem darbiem, Rinkēvičs atzīmēja nepieciešamību turpināt koordināciju ES sankciju politikas jautājumos, lai nodrošinātu iespējami plašākas un efektīvas sankcijas, tai skaitā lai nepieļautu Ukrainas graudu no Krievijas okupētajām teritorijām eksportu, kā arī dubultās nozīmes preču importu Krievijā.

"Mums ir jāmaina stratēģiskais uzsvars. Ukraina ir jāatbalsta līdz tās pilnīgai uzvarai, nevis, kā mēdz teikt, tik ilgi, cik tas ir nepieciešams," norādīja Rinkēvičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti