Polijas policija aizturējusi prezidenta pilī paslēpušos politiķus

Polijas policija otrdien aizturējusi divus notiesātus politiķus, kuri slēpās prezidenta pilī, sociālajā tīklā "X" paziņojusi Varšavas policija. Bijušais Polijas iekšlietu ministrs Mariušs Kamiņskis, kurš otrdien tika aizvests uz cietumu, jau pieteicis badastreiku.

Nacionālkonservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" (PiS) politiķis šodien sociālajā tīklā "X" paziņoja, ka viņa notiesāšana un viņam piespriestais divu gadu cietumsods ir politiskā atriebība.

Polijas mediji ziņoja, ka notiesātie nacionālkonservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" (PiS) politiķi tika aizturēti pils telpās.

Polijas prezidents Andžejs Duda bija izmitinājis pilī bijušo iekšlietu ministru Mariušu Kaminski un viņa valsts sekretāru Maceju Vasiku, kuriem tiesa decembrī piesprieda divu gadu cietumsodu par amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu.

Policija saņēma tiesas rīkojumu nogādāt viņus cietumā, taču neatrada viņus mājās.

Polijas premjerministrs Donalds Tusks otrdien apsūdzēja prezidentu notiesāto slēpšanā un brīdināja, ka Duda un partijas "Likums un taisnīgums" līderis Jaroslavs Kačiņskis tiks saukti pie atbildības par konstitūcijas sabotāžu un likuma pārkāpšanu.

Dudas juristu firma publicēja platformā "X" fotogrāfiju, kurā Kaminskis un Vasiks otrdien redzami līdzās prezidentam pieņemšanā pilī. "Mēs neslēpjamies. Pašreiz mēs esam kopā ar Polijas prezidentu, kamēr ļaunums zaudēs," paziņoja Kaminskis.

Taču otrdienas vakarā viņi tika aizturēti. Mediji ziņo, ka Duda tobrīd neatradās pilī.

Varšavas rajona tiesa decembrī piesprieda Kaminskim divu gadu cietumsodu par amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, atrodoties pretkorupcijas aģentūras CBA vadītāja postenī laikā, kad Polijā pie varas atradās partijas "Likums un taisnīgums" valdība. Bijušajam CBA vadītāja vietniekam Macejam Vasikam arī tika piespriests divu gadu cietumsods.

Kaminskim jau 2015. gada martā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu tika piespriests trīs gadu cietumsods, bet viņš spriedumu pārsūdzēja.

Notiesāšanas iemesls bija 2007. gadā atklātā afēra, kurā Kaminska birojs esot apzināti organizējis korupcijas lietu, lai diskreditētu toreizējo lauksaimniecības ministru Andžeju Leperu. Arī Vasikam tika piespriests trīs gadu cietumsods par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pēc partijas "Likums un taisnīgums" nākšanas pie varas 2015. gada rudenī prezidents Andžejs Duda ar pretrunīgi vērtētu lēmumu apžēloja Vasiku un Kaminski, lai gan viņu apelācija vēl nebija izskatīta.

Tāpēc drīz pēc tam lieta tika izbeigta un Kaminskis tika iecelts par iekšlietu ministru.

Pagājušā gada jūnijā Augstākā tiesa atcēla Kaminska apžēlošanu, tādēļ viņam atkal nācās stāties tiesas priekšā.

Duda pirmdien paziņoja, ka, viņaprāt, apžēlošana, ko viņš veica 2015. gadā, joprojām ir spēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti