Vides aktīviste Tūnberga aicina saukt Krieviju pie atbildības par Kahovkas HES uzspridzināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Zviedru klimata aktīviste Grēta Tūnberga pieprasījusi saukt Krieviju pie atbildības par Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) uzspridzināšanu, ko nodēvēja par ekocīdu.

"Šis ekocīds kā turpinājums Krievijas neizprovocētajam pilna mēroga iebrukumam Ukrainā ir vēl viens zvērīgs noziegums (..). Mūsu acis atkal ir pievērstas Krievijai, kas ir jāsauc pie atbildības par saviem noziegumiem," tviterī pavēstīja Tūnberga.

Frontes tuvumā esošā aizsprosta saspridzināšanas dēļ ir applūduši desmitiem ciemu un daļa Hersonas pilsētas, izraisot milzīgu humāno un ekoloģisko katastrofu. Amatpersonas ir paziņojušas, ka tūkstošiem cilvēku jāatstāj savas mājas.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis norāda, ka milzīgs kaitējums ir nodarīts arī videi, jo zem ūdens ir nokļuvušas noliktavas, kurās atradās liels daudzums degvielas, ķimikāliju un minerālmēslu.

Applūduši arī vairāk nekā 50 tūkstoši hektāru mežu, no kuriem vismaz puse iešot bojā. Desmitiem tūkstošiem putnu un savvaļas dzīvnieku draud bojāeja.

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti