Dienas ziņas

Pieaug izsniegto nebanku kredītu apjoms

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Eiropas dienu atzīmē arvien vairāk cilvēku

Eiropas dienā svin vienotību un nosoda Krievijas agresiju

9. maijā daudzas Eiropas valstis atzīmē Eiropas dienu, svinot mieru un savstarpējo vienotību. Šogad šī diena arīdzan tika izmantota, lai nosodītu Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs otrdien uzstājās ar runu Eiropas Parlamentā un uzsvēra, ka Krievijas ieroču žvadzināšana nedrīkst iebiedēt Eiropu, tādēļ nepieciešams atbalstīt Ukrainu tik ilgi, cik būs nepieciešams, lai sakautu agresoru.

"Neviens no mums nevēlas atgriezties laikā, kad Eiropā valdīja džungļu likumi, kur mazās valstis bija spiestas piekāpties lielākām un brīvība bija dažu privilēģija, nevis visu tiesības," teica Šolcs.

Kamēr brīvā Eiropa atzīmēja Eiropas dienu, agresorvalsts Krievija otrdien svinēja "Uzvaras dienu". Tiesa gan, šogad svinības bija pieticīgākas nekā citus gadus.

Krievijas pierobežas pilsētā Ivangorodā, ko no Igaunijas pilsētas Narvas šķir vien upe, vietējās varasiestādes pie robežas izvietoja skatuvi un lielus ekrānus. Tie vērsti pret Narvas promenādi, lai demonstrētu Krievijas 9. maija svinības. Uz skatuves pie cietokšņa Ivangorodā paredzēts svētku koncerts.

Narvas amatpersonas situāciju salīdzināja ar Ziemeļkoreju, kur uz robežas Dienvidkorejas virzienā mikrofonos tiek izkliegta komunistiskā režīma propaganda.

Igauņi gan nav palikuši atbildi parādā un Narvā, ar skatu pāri upei, pie cietokšņa torņa izlikuši plakātu. Uz tā redzams asinīm notraipīts Krievijas diktatora Vladimira Putina portrets un lasāms teksts "Putins, kara noziedzinieks". Tas būs redzams tiem, kuri apmeklēs pasākumus Ivangorodā. Krievija pieprasījusi, lai plakāts tiktu noņemts, bet Igaunijas pārstāvji šo prasību noraidīja.

Polijas galvaspilsētā Varšavā tikmēr otrdien ukraiņi un Ukrainu atbalstošie aktīvisti liedza Krievijas vēstniekam Polijā Sergejam Andrejevam iespēju nolikt ziedus pie Sarkanās armijas karavīru pieminekļa. Vairāki simti cilvēku, gaidot Krievijas vēstnieka ierašanos, sapulcējās Otrā pasaules kara kaujās kritušo sarkanarmiešu kapsētā Varšavā.

Aktīvisti, izkliedzot saukli "rašisti", ielenca Krievijas vēstnieku un viņu pavadošos cilvēkus un nobloķēja ceļu, ka ved uz memoriālu.

Memoriāla tuvumā arī tika izvietota instalācija, kas veltīta Krievijas iebrukuma Ukrainā nosodīšanai un kas kalpo par atgādinājumu par Krievijas pastrādātajiem kara noziegumiem. Pērn 9. maijā, protestējot pret Krievijas iebrukumu Ukrainā, aktīvisti aplēja Krievijas vēstnieku ar sarkanu krāsu.

Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā pie padomju armiju slavinoša pieminekļa otrdien bija pulcējušies tā pretinieki, pieprasot monumentu novākt un pārvietot citur.

Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā pie pieminekļa padomju karavīriem pulcējās gan Krievijas atbalstītāj...
Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā pie pieminekļa padomju karavīriem pulcējās gan Krievijas atbalstītāji, gan pretinieki

"Otro gadu Bulgārijā mēs atļaujam izkārt Krievijas un padomju karogus, neskatoties uz to, ka Bulgārijas parlaments ar likumu pasludināja komunistiskā režīma noziedzīgo raksturu. Tas ir nepieņemami," stāsta kāda Sofijas iedzīvotāja.

"Es vēlētos lūgt visus politiķus, kuri apgalvo, ka viņi atbalsta eiroatlantiskās vērtības un Bulgārijas eiropeisko nākotni, kaut kādā veidā iejaukties un to atcelt. Tas ir nepieņemami. Šodien mēs svinam Eiropas dienu, nevis Uzvaras dienu, un šo pieminekli vajadzētu aizstāt ar bulgāru pieminekli par godu bulgāru varoņiem."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti