ASV nosūtījusi Ukrainai konfiscētos Irānas ieročus un munīciju

Amerikas Savienotās Valstis ir nodevušas Ukrainai kājnieku ieročus un munīciju, kas Irānas spēkiem tika konficēta laikā, kad Teherāna to centās nodot hutiešu nemierniekiem Jemenā, otrdien pavēstīja ASV militārie spēki.

Ukraina ieročus saņēma laikā, kad tai būtiski trūkst munīcijas un ASV likumdevēji aizvien bloķē lēmumu par kara plosītajai valstij paredzētās palīdzības piešķiršanu. 

"ASV valdība ceturtdien Ukrainas bruņotajiem spēkiem nodeva vairāk nekā 5000 AK-47 šaujamieročus, ložmetējus, snaiperu šautenes, RPG-7 (prettanku pārnēsājamās raķešu palaišanas iekārtas) un vairāk nekā 500 000 7,62 mm munīcijas," ceturtdien sociālajos tīklos paziņoja ASV Centrālā pavēlniecība (CENTCOM).

"Šie ieroči palīdzēs Ukrainai aizsargāties pret Krievijas iebrukumu," un ar tiem var apgādāt vienu brigādi, teikts paziņojumā.

Ieroči un munīcija tika konfiscēti laikā no 2021. gada maija līdz 2023. gada februārim no četriem kuģiem bez valsts piederības. Tiek uzskatīts, ka šajā laikā Irānas Revolucionārā gvarde tos centusies piegādāt hutiešu nemierniekiem Jemenā, paziņoja CENTCOM.

Hutiešu kaujinieki jau kopš 2023. gada novembra uzbrūk kuģiem Adenas līcī un Sarkanajā jūrā, savu rīcību pamatojot kā solidarizēšanos ar palestīniešiem Gazas joslā.

Nemitīgās apšaudes un uzbrukumi ir liels starptautisks drošības izaicinājums, kas apdraud šo globāli svarīgo kuģošanas ceļu.

"Irānas atbalsts bruņotiem grupējumiem apdraud starptautisko un reģionālo drošību, mūsu spēkus, diplomātisko personālu un pilsoņus reģionā, kā arī mūsu partneru pilsoņus. Mēs turpināsim darīt visu iespējamo, lai atklātu un apturētu Irānas destabilizējošās darbības," sacīja CENTCOM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti