Romas pāvests Lieldienās lūdz par apgaismību Krievijas tautai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

"Pārvarēt konfliktus un šķelšanos, un atvērt sirdis tiem, kuri ir vislielākajās grūtībās". Ar šādu aicinājumu ikgadējā Lieldienu misē pie tautas vērsies Romas pāvests Francisks.

Uzrunājot ap simt tūkstošiem cilvēku, kas bija sapulcējušies Svētā Pētera laukumā, viņš, kā Lieldienu runās ierasts, pievērsās kara un krīžu plosītajām zemēm un aicināja uz mieru un brālību.

"Steigsimies iet pa miera un brīvības ceļiem," Lieldienu vēstījumā "Urbi et orbi" ("Pilsētai un pasaulei") Svētā Pētera laukumā Vatikānā sacīja Francisks. Viņš mudināja "pārvarēt konfliktus un šķelšanos un atvērt savas sirdis tiem, kuri ir vislielākajās grūtībās". Pāvests aicināja uz "uzticēšanos starp cilvēkiem, tautām un valstīm".

Pāvests mudināja starptautisko sabiedrību rīkoties, lai izbeigtu karu pret Ukrainu, un aizlūdza gan par Ukrainas, gan Krievijas tautu.

"Palīdzi Ukrainas tautai viņu ceļā pretim mieram un sniedz Lieldienu apgaismību Krievijas tautai. 

Mierini ievainotos un visus, kas zaudējuši tuviniekus karā, un sniedz gūstekņiem drošu atgriešanos pie savām ģimenēm," teica pāvests.

Viņš mudināja Krievijā dzīvojošus cilvēkus censties noskaidrot patiesību par Krievijas armijas iebrukumu Ukrainā.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā pāvests vairākkārt aicinājis izbeigt karu un aizlūdzis par ukraiņu upuriem. Tomēr ukraiņu diplomāti kritizējuši viņu par nepietiekami stingru nostāju pret Krieviju un tās prezidentu.

Francisks arī aizlūdza par kara un krīžu plosītajām zemēm, pieminot arī Izraēlu un palestīniešu teritorijas, Libānu, Dienvidsudānu un Haiti.

Runājot par spriedzes saasināšanos starp Izraēlu un palestīniešiem, pāvests sacīja, ka jauns vardarbības uzliesmojums "apdraud vēlamo uzticības un savstarpējās cieņas gaisotni, kas nepieciešama, lai atsāktu dialogu starp izraēliešiem un palestīniešiem".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti