Somijas tiesa atsakās izdot Ukrainai kara noziegumos apsūdzēto krievu neonacistu

Somijas Augstākā tiesa aizliegusi izdot Ukrainai krievu neonacistu bandas "Rusič" vadoni Voislavu Tordenu, jo tur esot apdraudēta viņa "cilvēciskā cieņa", piektdien vēsta laikraksts "Iltalehti".

Spriedumā norādīts, ka ārvalstnieku nedrīkst izraidīt vai izdot, ja tam draud nāvessods, spīdzināšana vai cita veida apiešanās, kas apdraud viņa cilvēcisko cieņu.

Tiesa devusi rīkojumu krievu bandītu, kas agrāk bija pazīstams kā Jans Peterovskis, atbrīvot.

Laikraksts "Helsingin Sanomat" vēsta, ka par sprieduma pamatojumu kalpo sliktie apstākļi Ukrainas cietumos, kas esot pārlieku pārpildīti.

Ukraina savā pieprasījumā izdot Petrovski norādījusi, ka tā ievēro Cilvēktiesību konvencijas normas, taču Somijas tiesa atzinusi, ka pienācīga izturēšanās pret Tordenu neesot garantēta.

Tiesa atsaucas arī uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) praksi, kā arī uz kādu nesenu Zviedrijas tiesas spriedumu.

Ukraina apsūdz Petrovski par noziegumiem, kas 2014. un 2015. gadā pastrādāti Doneckas un Luhanskas apgabalos.

Neonacists Petrovskis kopš 2004. gada dzīvojis Norvēģijā. Neskatoties uz to, 2014. un 2015. gadā viņš piedalījās Krievijas izvērstajā karadarbībā pret Ukrainu Luhanskas un Doneckas apgabalos.

Šī gada augustā viņš aizturēts Somijā pēc Ukrainas pieprasījuma saistībā ar pastrādātajiem kara noziegumiem Doneckas un Luhanskas apgabalos.

Neonacistu banda "Rusič" joprojām turpina dalību Krievijas agresijā pret Ukrainu. Šī banda tiek apsūdzēta dažādos kara noziegumos, tostarp karagūstekņu un civiliedzīvotāju spīdzināšanā un slepkavībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti