Ar Latvijas atbalstu 2 miljonu eiro apmērā atjaunos skolas un slimnīcu karā cietušajā Černihivā

Ukrainas pilsētā Černihivā ar Latvijas piešķirto atbalstu 2 miljonu eiro apmērā atjaunos piecus sociālās infrastruktūras objektus, kas cietuši Krievijas veiktajos uzbrukumos. Černihiva ir Latvijas prioritārais rekonstrukcijas reģions, paredz jau pērn septembrī valdībā pieņemtais lēmums.

Līgumu 2 miljonu eiro apmērā ceturtdien, 7. septembrī, Černihivā parakstīja Latvijas vēstnieks Ukrainā Ilgvars Kļava un ANO Attīstības programmas Ukrainā pārstāvja vietnieks Kristoforus Politis, informēja Ārlietu ministrijā. Šī līguma summa ir daļa no Latvijas kopējā atbalsta Černihivas apgabala atjaunošanai, kam valsts budžetā 2023. gadā ir atvēlēti 5,1 miljoni eiro.

Paredzēts atjaunot piecus objektus: Černihivas Reģionālās bērnu slimnīcas ēdināšanas bloku, Černihivas pilsētas 19. pirmsskolas izglītības iestādi, Kijinas pirmsskolas izglītības iestādes "Malyatko" fasādi, Novija Bilousa ciema padomes Starija Bilousa liceju, kā arī siltināt Talalaivkas ciema padomes Talalaivkas liceja fasādi.

Atjaunojamās ēkas izvēlējās Černihivas reģiona administrācija, novērtējot reģiona steidzamās vajadzības. 

Rekonstrukcijas projektus īstenos ANO Attīstības programma Ukrainā, būvniecība tiks veikta atbilstoši Eiropas Savienības standartiem, un tas ir īpaši svarīgi, ņemot vērā Ukrainas eirointegrācijas procesu, norādīja ministrijā.

Vēstnieks Kļava uzsvēra, ka Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu līdz uzvarai:

"Mūsu ieguldījums ir apliecinājums mūsu nelokāmajai apņēmībai atbalstīt Ukrainas tautu un palīdzēt tai vitāli svarīgās infrastruktūras atjaunošanā. Apvienojot Latvijas, ANO Attīstības programmas un Ukrainas centienus, projekts būs nozīmīgs atskaites punkts turpmākajā reģiona rekonstrukcijā, solidarizējoties ar Černihivas apgabala kopienām."

Reģionālajā vizītē vēstnieks apmeklēja arī sieviešu atbalsta centru Černihivā, kura izveidi atbalstījusi Latvija, un tikās ar Černihivas apgabala gubernatoru Vjačeslavu Čausu.

KONTEKSTS:

Černihivas apgabals robežojas ar Krieviju un Baltkrieviju, un Krievijas uzbrukumam tas bija pakļauts jau no pirmajām pilna mēroga kara dienām 2022. gada februāra beigās.

Ukrainas bruņotie spēki apgabalu no okupantiem atbrīvoja pērn aprīļa sākumā. Krievijas agresijas rezultātā apmēram 150 000 apgabala iedzīvotāju bija spiesti pamest savus mājokļus, tika iznīcinātas ap 9200 māju un infrastruktūras objektu, tajā skaitā slimnīcas un izglītības iestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti