Kijiva uzņemas atbildību par prokremliska ukraiņu politiķa likvidāciju Krievijā

Kijiva paziņojusi, ka organizējusi trešdien Maskavā notikušo bijušā Ukrainas parlamenta deputāta, prokremliski noskaņotā politiķa Iljas Kivas likvidāciju.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā pagājuša gada februārī Kijiva ir uzņēmusies atbildību par vairākiem atentātiem pret bijušajām Ukrainas amatpersonām, kas sadarbojušās ar Krieviju šajā karā, un pret krieviem, kas atbalsta Maskavas agresiju.

Kāds avots Ukrainas drošības iestādēs ziņu aģentūrai AFP atklājis, ka Kivas likvidāciju organizējis Ukrainas drošības dienests (SBU).

Politiķis pagājušajā gadā tika izslēgts no parlamenta un aizbēga uz Krieviju. Krievijas ziņu aģentūras vēsta, ka Kivas līķis šodien atrasts Maskavā.

Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes pārstāvis Andrijs Jusovs televīzijā paziņoja: "Mēs varam apstiprināt, ka ar Kivu ir cauri. Šāds liktenis piemeklēs arī citus Ukrainas nodevējus, kā arī Putina režīma pakalpiņus."

Jusovs nosauca Kivu par "vienu no lielākajiem blēžiem, nodevējiem un kolaboracionistiem" un sacīja, ka viņa nāve ir taisnīga.

Kijiva agrāk reti komentēja, vai tā stāv aiz prokrieviski noskaņotu personu likvidācijām Krievijā un Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās.

Taču pēdējā laikā Ukraina ir sākusi uzņemties atbildību par šādiem uzbrukumiem un atklāti draudējusi vajāt kolaboracionistus un nodevējus.

Kā ziņots, Krievijas okupētās Luhanskas centrā mīnētas automašīnas sprādzienā trešdien arī likvidēts kārtējais kolaboracionists. Uzspridzinātajā automašīnā atradies tā dēvētās Luganskas tautas republikas "tautas padomes deputāts" Oļegs Popovs.

Avoti ukraiņu drošības iestādēs pavēstījuši, ka arī šo sprādzienu organizējis SBU.

Pirms kļūšanas par tā dēvēto deputātu Popovs vadījis Maskavas finansētās prokrieviskās bruņotās bandas Ukrainas austrumos un tika apsūdzēts Ukrainas pilsoņu slepkavībās. 

Sprādziens notika netālu no kāda sporta kluba Luhanskas pilsētā. Popova kolēģis Luhanskas reģionālajā parlamentā Jurijs Jurovs vēstīja, ka tas bijis jau otrais mēģinājums noslepkavot Popovu, un vainoja tajā Ukrainas specdienestus.

Luhanskas reģionālā parlamenta deputāta Oļega Popova nāve ir līdzīga pirms mazāk nekā mēneša notikušajam uzbrukumam viņa kolēģim, deputātam Mihailam Filiponenko.

Arī viņš gāja bojā, kad uzsprāga zem viņa automašīnas ievietotais spridzeklis. Toreiz Ukrainas vadība uzņēmās atbildību par šo sprādzienu un paziņoja, ka turpinās uzbrukumus kara noziedzniekiem un kolaborantiem.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja ir uzsākusi krimināllietu par terorismu, kā arī nelikumīgu ieroču ievešanu un glabāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti