ASV valdība meklē iespējas turpināt militāro palīdzību Ukrainai, apejot Kongresa iebildumus

ASV prezidents Džo Baidens izskata iespējas, kā apiet Kongresu, lai varētu piešķirt papildu finansējumu militārās palīdzības sniegšanai Ukrainai, kas aizstāvas pret Krievijas agresiju. Ukrainas amatpersonas zvana trauksmes zvanus, ka valsts aizstāvjiem drīzumā beigsies ieroči, ja ASV likumdevēji kavēsies ar jaunas palīdzības piešķiršanu Ukrainai.

Baltais nams apsver iespēju izmantot Valsts departamenta grantu programmu, lai nosūtītu Ukrainai papildu militāro palīdzību, ko pagaidām nav piešķīris Kongress, vēsta izdevums "Politico", atsaucoties uz ASV valdības amatpersonām.

ASV valdība meklē iespējas turpināt militāro palīdzību Ukrainai, apejot Kongresa iebildumus
00:00 / 02:56
Lejuplādēt

Meklē citas iespējas

Pagājušajā nedēļā Kongresa Pārstāvju palāta apstiprināja valdības pagaidu finansējumu, kurā nebija iekļauta palīdzība Ukrainai. Tāpēc prezidenta Baidena administrācija meklēt citas iespējas, lai nodrošinātu Vašingtonas solīto palīdzību Ukrainai, kam rietumvalstu piegādātie ieroči ir ļoti svarīgi, lai varētu turpināt šovasar sāktās pretuzbrukumu operācijas Krievijas okupēto teritoriju atgūšanai.

"Politico" aptaujātās amatpersonas apgalvoja, ka administrācija varētu izmantot ārvalstu militāro finansējumu, ko Valsts departaments dotāciju vai aizdevumu veidā izsniedz partnervalstīm, lai tās varētu iegādāties ieročus un aizsardzības aprīkojumu.

Baltais nams arī varētu lūgt Kongresa atļauju saņemt finansējumu Ukrainas atbalstam no Aizsardzības departamenta budžeta līdzekļiem citiem mērķiem.

Pentagona pārstāvis Patriks Raiders sacīja, ka pagaidām nav izlemts, vai tas tiks darīts.

"Līdzekļu pārdalīšana vienmēr ir iespēja steidzamu vajadzību gadījumā. Tomēr šobrīd, cik man zināms, nav pieņemts lēmums par finansējuma pārdali, lai atbalstītu palīdzību Ukrainas drošībai.

Mēs joprojām esam apņēmības pilni sadarboties ar Kongresu, lai iegūtu papildu palīdzību Ukrainai," sacīja Raiders.

Kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma ASV valdība ir bijusi lielākā militārās palīdzības sniedzēja Ukrainai. Līdz šim Ukraina no ASV saņēmusi bruņojumu vairāk nekā 43 miljardu dolāru vērtībā.

Ukraina raizējas par palīdzības izsīkšanu

Pašlaik ASV valdības rīcībā ir vēl aptuveni 5 miljardi dolāru, ko var izmantot palīdzībai Ukrainai. Ukrainas Augstākās radas deputāte Oleksandra Ustinova, kuras vadīta parlamenta komisija uzrauga ārvalstu piešķirtā bruņojuma izmantošanu, paziņoja, ka Ukraina mēnesī iztērē aptuveni 3 miljardus dolāru no ASV militārās palīdzības budžeta.

Viņa brīdina, ka ukraiņiem drīzumā var beigties ieroči. "Varu pateikt, ka, ja ASV Kongress nenobalsos par papildu līdzekļu piešķiršanu Ukrainai, tad pēc mēneša vai pusotra mums beigsies ieroči. Mums ieročiem ir palikuši 5 miljardi dolāru, kas ir Baltā nama rīcībā. Šie 5 miljardi dolāru ir paredzēti tikai tam, lai paņemtu to, kas jau ir noliktavās ASV, un piegādātu to Ukrainai. Bet par šo naudu nav iespējams kaut ko nopirkt no mūsu ārvalstu partneriem un nosūtīt mums," Ustinova sacīja intervijā telekanālam "Mi Ukraina".

ASV valdība šonedēļ paziņoja, ka ir nodevusi Ukrainai vairāk nekā miljonu Irānā ražotu patronu, kas ir tikušas konfiscētas kā kontrabanda. Sagaidāms, ka drīzumā Ukrainas armija saņems arī konfiscētus Irānas ieročus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti