Ukrainas Drošības dienests aizturējis vairākus nodevējus, Krievijas spiegus

Ukrainas Drošības dienests (SBU) informē, ka pretizlūkošanas operācijas rezultātā aizturēti vairāki esošie un bijušie Ukrainas specdienestu darbinieki, kas piegādāja Krievijai slepenu informāciju. Maskava ar viņu palīdzību centusies iegūt informāciju par Ukrainas aizsardzības spēkiem un stratēģiski svarīgiem objektiem.

Operācijās dažādos Ukrainas apgabalos aizturēti pieci spiegi. Aizturēto vidū ir bijušā Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas direktorāta un Ukrainas Ārējās izlūkošanas dienesta amatpersonas, kā arī reģionālās drošības dienesta nodaļas darbinieks.

Viņi sadarbojušies ar savu kuratoru: Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) darbinieku, kurš darbojies no okupētās Krimas teritorijas.

"Šī aģentu tīkla uzdevums bija nodot agresoram izlūkošanas informāciju par Aizsardzības spēkiem un mūsu valsts stratēģiski svarīgajiem enerģētikas objektiem," informē Ukrainas Drošības dienesta pārstāvis Artjoms Dehtjarenko.

"Saskaņā ar izmeklēšanas datiem FSB savervēja grupējuma dalībniekus, izmantojot arī draudus nogalināt viņu ģimenes. Turklāt par katru izpildīto uzdevumu vainīgie saņēma līdzekļus no Krievijas Federācijas."

Tiek ziņots, ka spiegi nopludinājuši Maskavai slepenus datus par Rivnes un Hmeļņickas atomelektrostacijām, kā arī Harkivas un Odesas pilsētu aizsardzību.

Viens no spiegiem vācis informāciju arī par Rietumu ieroču piegādēm Ukrainai.

Pēc Ukrainas Drošības dienesta teiktā, ir neitralizēts spēcīgs Krievijas specdienestu izlūkošanas tīkls, kurā ietilpa gan bijušās, gan esošās Ukrainas izlūkdienestu amatpersonas, kas savervētas vēl pirms pilna apmēra iebrukuma Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti