Krievijas tiesa lēmusi aizturēt pret karu Ukrainā noskaņoto rakstnieku Borisu Akuņinu

Krievijas tiesa lēmusi aizturēt rakstnieku Borisu Akuņinu, kurš kopš 2014. gada dzīvo Lielbritānijā. Krievija viņu apsūdz "viltus ziņu" izplatīšanā par armiju un "terorisma attaisnošanā", un viņš pasludināts par "ārvalstu aģentu". 

Akuņins ir viens no populārākajiem mūsdienu krievu rakstniekiem. Rakstnieks kritizējis Putina iekšpolitiku un agresiju pret Ukrainu, arī Krimas aneksiju. 

Pirms kāda laika intervijā kanālam "Doždj" Akuņins aicināja emigrācijas sabiedrību apzināties savu spēju un spēku iedarboties uz pašreizējo režīmu Krievijā, izmantojot brīvās pasaules iespējas:

"Mēs varam saukt specoperāciju par karu, varam formulēt idejas un domas, mēs varam sazināties ar saviem tautiešiem internetā, nebaidoties, ka mūs par to arestēs," sacīja Akuņins.

"Un mums tas ir jādara! Mani apbēdina, ka daudzi pašreizējā stresā tērē savu enerģiju savstarpējām bezjēdzīgām nesaskaņām. Mums visiem ir kopīgs mērķis! Otra lieta – mēs varam un mums ir jāpalīdz tiem cilvēkiem, kas ir Krievijā un kam ir slikti. Politieslodzītajiem. Tiem, kas cieš savas pārliecības dēļ vai tādēļ, ka represiju mašīna ir tik ļoti ieskrējusies," pauda rakstnieks.

Viņš arī mudināja atcerēties, ka šobrīd atslēgvārds ir solidaritāte:

"Mēs, atrodoties ārzemēs, varam palīdzēt materiāli un, kas jo būtiskāk, varam palīdzēt psiholoģiski."

Pērnā gada nogalē Krievijā pret rakstnieku tika ierosinātas krimināllietas pēc diviem kriminālkodeksa pantiem, savukārt janvāra beigās Akuņins izsludināts meklēšanā.

Maskavas tiesa saistībā ar līdzīgām apsūdzībām otrdien nolēmusi aizmuguriski apcietināt arī bijušo Ukrainas prezidenta padomnieku Oleksiju Arestoviču.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti