Krievijas tiesa bijušajai propagandas TV redaktorei aizmuguriski piespriež vairāk nekā 8 gadus cietumā

Krievijas tiesa bijušajai Kremļa propagandas kanāla "Pervij kanal" ("Pirmais kanāls") redaktorei Marinai Ovsjaņņikovai piespriedusi astoņarpus gadus cietumā. Viņa pērnā gada martā bija redzama ziņu pārraides tiešraidē, turot plakātu, uz kura bija rakstīts vēstījums pret Krievijas izvērsto karu Ukrainā.

Ovsjaņņikova tika atzīta par vainīgu politiskā naida motivētā "viltus ziņu izplatīšanā", kas vērsta pret Krievijas armiju, lēma Maskavas Basmannijas rajona tiesa. Tāpat viņai uz četriem gadiem tika aizliegts iesaistīties jebkādās darbībās, kas saistītas ar elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, tostarp internetu.

Prokuratūra bijušajai televīzijas kanāla redaktorei pieprasīja deviņus gadus cietumā.

Ovsjaņņikova plašāku popularitāti ieguva pēc tam, kad 2022. gada 14. marta vakarā, tiešraides ziņu programmas "Vremja" ("Laiks") laikā, kad raidījuma vadītāja Jekaterina Andrejeva runāja par valdības plāniem sankciju ietekmes mīkstināšanai, viņa parādījās aiz Andrejevas muguras ar plakātu, uz kura bija rakstīts "NO WAR (Nē karam). Apturiet karu, neticiet propagandai, šeit jums melo. "Russians against war" (Krievi pret karu)".

2022. gada marta vidū galvenā ziņu raidījuma laikā Marina Ovsjaņņikova parādījās tiešraides ēterā ai...
2022. gada marta vidū galvenā ziņu raidījuma laikā Marina Ovsjaņņikova parādījās tiešraides ēterā aiz diktores muguras. Viņai rokās bija plakāts ar tekstu angļu un krievu valodās: “Nē karam! Apturiet karu! Neticiet propagandai. Šeit jums melo. Krievi pret karu”.

Krievijā jau desmitiem cilvēku ir ieslodzīti cietumā vai sodīti ar naudassodiem par valsts militāro spēku diskreditēšanu. Šādu Maskavas rīcību jau nosodījušas vairākas cilvēktiesību aizstāvju grupas visā pasaulē.

Tiesa spriedumu nolasīja, žurnālistei esot ārpus valsts. Uzreiz pēc viņas skandalozās parādīšanās televīzijas ēterā viņa aizbrauca no Krievijas un vairākus mēnešus strādāja Vācijā.

Tad Ovsjaņņikova uz īsu brīdi atgriezās Maskavā, taču pērnā gada augustā pret viņu tika ierosināta krimināllieta par "viltus ziņu izplatīšanu" par Krievijas armiju.

Žurnālistei tika noteikts mājas arests, taču viņa kopā ar savu meitu valsti atkal pameta un, visticamāk, šobrīd uzturas Francijas galvapilsētā Parīzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti