«The Insider»: Vācijas galēji labējās partijas tiesāšanās ar valsti – Kremļa pasūtījums

Vācijas galēji labējās partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) iesniegtā prasība tiesā pret valsti saistībā ar ieroču piegādēm Ukrainai ir Kremļa pasūtījums, vēsta pētnieciskās žurnālistikas tīmekļa izdevums "The Insider".

«The Insider»: Vācijas galēji labējās partijas tiesāšanās ar valsti - Kremļa pasūtījums
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Par to liecina izdevuma rīcībā nonākusi nopludinātā AfD partijas deputāta palīga e-pasta un īsziņu sarakste. Deputāta palīgs uzņēmās starpnieka lomu starp Kremli un frakciju.

Kā vēsta izdevums, deputāta palīgs un naturalizētais Vācijas pilsonis Vladimirs Sergijenko saņēmis norādījumus no kuratora vārdā Aleksejs.

Martā kurators ar Sergijenko starpniecību devis norādījumus partijai uzsākt tiesāšanos pret Vāciju ar mērķi apturēt tanku piegādes Ukrainai.

Sergijenko savukārt informējis kuratoru, ka tiesvedības procesa un juridisko pakalpojumu izmaksu nosegšanai būs nepieciešami 25 000 eiro mēnesī.

Kā norāda izdevums, šī gada 5. jūlijā partija AfD iesniedza prasību Vācijas konstitucionālajā tiesā. Formālais iegansts prasības iesniegšanai bija tas, ka lēmums par tanku piegādi Ukrainai nav saskaņots ar Vācijas parlamentu. Kā atzīmē izdevums, Vācijas likumdošanā šāda saskaņošana nemaz nav paredzēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti