Dienas ziņas

Valsts prezidents tiekas ar arodbiedrībām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pozīcijas netālu no Bahmutas aizstāv jau gadu

Ukraiņu karavīri cīņai pret okupantiem izmanto arī vietējā ražojuma munīciju

Rietumu militārās palīdzības aizkavēšanās, iespējams, padarīs Ukrainas enerģētikas infrastruktūru mazāk aizsargātu pret Krievijas triecieniem. Tā vēsta Vašingtonā bāzētais Kara studiju institūts.

Ukrainas amatpersonas uzsver, ka valsts aizstāvji saskaras ar kritisku pretgaisa aizsardzības raķešu trūkumu. Bez jaunām piegādēm situācija pavasarī un vasarā vēl vairāk pasliktināsies. Taču kāda Ukrainas armijas brigāde savas pozīcijas netālu no Bahmutas notur jau gadu. Viņu trumpis – pašmāju ražojuma lādiņu izmantošana mīnmetējā.

Ukrainas aizstāvji dara visu, kas viņu spēkos, lai nepieļautu ienaidnieka virzību tālāk. Netālu no Bahmutas izvietota Ukrainas armijas 28. brigāde un labi paslēpts mīnmetējs.

Ukraiņu karavīri netālu no Bahmutas apšauda ienaidnieka pozīcijas ar 122 mm mīnmetēju
Ukraiņu karavīri netālu no Bahmutas apšauda ienaidnieka pozīcijas ar 122 mm mīnmetēju

"Okupanti mēģina veikt uzbrukumus ar kaujas izlūkošanu mūsu rajonā, taču tie neveicas. Esam radījuši viņiem zaudējumus gan aprīkojuma, gan personāla ziņā," stāsta ukraiņu karavīrs Artems.

"Pēdējo nedēļu laikā, faktiski mēneša laikā, mēs esam redzējuši uzbrukumus vairākas reizes. Mēs redzam viņu konsekventos mēģinājumus strādāt rotācijas kārtībā nelielās grupās gar frontes līniju. Bet mums izdevās viņus atklāt un trāpīt ar mīnmetējiem."

Artema vienība jau vairāk nekā gadu notur šo pozīciju. Brigāde izmanto Ukrainā ražotos 120 mm mīnmetēju lādiņus, tāpēc Rietumu ieroču un munīcijas aizkavēšanās viņus neietekmē tik ļoti, kā tas ir citviet frontē.

"Mums ir daži Ukrainā ražoti mīnmetēji, kurus izmantojam, lai nodarītu postījumus. Mums ir arī nedaudz Rietumu munīcijas, bet tās ir mazāk, jo spējam segt savas vajadzības no mūsu pašu ražotās vietējās produkcijas," skaidro Artems.

Ukraiņu karavīrs ierakumos netālu no Bahmutas demonstrē savu hanteli
Ukraiņu karavīrs ierakumos netālu no Bahmutas demonstrē savu hanteli

Saskaņā ar Ukrainas varasiestāžu pagājušajā nedēļā publiskoto informāciju 60, 82 un 120 mm lādiņu ražošana pagājušajā gadā tika ievērojami palielināta. Taču arvien ļoti trūkst pretgaisa aizsardzības.

"Mums ir daudz problēmu ar ienaidnieka lidmašīnām," atzīst ukraiņu karavīrs Oleksandrs.

"Viņi ir sākuši nomest daudzas vadāmās aviācijas bumbas. Trīs vai četras lidmašīnas no rīta un naktī. Viņi daudz te lido apkārt."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti