Tusks aicina aizliegt Krievijas un Baltkrievijas produktu importu ES

Polijas premjerministrs Donalds Tusks pirmdien vizītē Lietuvā pavēstīja, ka jācenšas panākt, lai Eiropas Savienība (ES) pilnībā aizliegtu Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības un pārtikas produktu importu.

"Mēs dzīvojam Krievijas sāktā kara apstākļos, un jautājums par Eiropas drošību un neatkarību lauksaimniecībā un pārtikā ir tikpat svarīgs kā militārā drošība. Tāpēc es ceru, ka mēs, īpaši šī reģiona valstis, par to runāsim vienā balsī," teica Tusks.

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte sacīja, ka atbalstīs Tuska ierosinājumu.

"Es esmu tādās pašās domās. Vislabāk būtu pieņemt kopīgu lēmumu Eiropas Savienībā. Patiešām, Lietuva šādu iniciatīvu atbalstītu bez jebkādām atrunām, jo tad, kad to dara atsevišķas valstis, vienmēr tiek mēģināts atrast kādu robu un caur to īstenot importu."

Polijas premjerministrs arī norādīja, ka Eiropas Savienības mēroga sankcijas ļaus efektīvāk aizsargāt ES lauksaimniecības un pārtikas tirgu, kā arī pilnībā pavērs iespējas eksportēt Ukrainas produktus uz trešajām valstīm.

Lauksaimnieki visā Eiropā jau vairākas nedēļas protestē pret stingrajiem Eiropas Savienības vides aizsardzības noteikumiem, kā arī pret, viņuprāt, negodīgo konkurenci, ko rada lēts imports no valstīm ārpus Eiropas Savienības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti