Rīta Panorāma

Sociālisti sāk Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Krievijas gaisa triecieni piesārņo Ukrainas iekšējos ūdeņus

Krievijas gaisa triecieni piesārņo Ukrainas iekšējos ūdeņus

Katru dienu pienāk aizvien jauna informācija par Krievijas gaisa triecienu upuriem, ievainotajiem un sagrautām ēkām. Ne mazāks posts tiek nodarīts videi, un piesārņojumu nākas likvidēt nedēļām ilgi.

Piesārņojums Harkivas un tās apkaimes iekšējos ūdeņos radās pēc 9. februāra Krievijas dronu uzbrukuma naftas krātuvei. Nedēļu pēc trieciena naftas produkti nokļuva Siverskijdonecas upē, bet, par laimi, to koncentrācija nepārsniedza pieļaujamo normu.

"Lielākā piesārņojuma daļa Ņemišļas upē nonāca caur lietus ūdens kanalizāciju. Tas tika atsūknēts un ar atbilstošu aprīkojumu nogādāts attiecīgajās vietās pagaidu uzglabāšanai. Tika arī noņemti apmēram 8 tūkstoši kvadrātmetri augsnes, tai skaitā cilvēku apdzīvotās teritorijas un no zemes ceļiem pilsētā," stāstīja Vides aizsardzības departamenta pārstāvis Andrijs Nereta.

No katastrofas izdevās izvairīties, lielā mērā pateicoties speciālistu pūlēm, kas plaši izmantoja īpašas bonas un citus absorbējošus materiālus, tai skaitā kūdru.

Smagāka situācija izveidojās upes pietekās, kur naftas produktu koncentrācija pirmajā nedēļā pēc Krievijas uzbrukuma bija 57 reizes augstāka par normu, taču arī šeit pēc nedēļas situācija uzlabojās.

Siverskijdoneca tek caur okupētajiem Doneckas apgabala rajoniem, ietek Krievijas upē Donā, un tās apkaimes iedzīvotājiem jāsaka paldies Ukrainas speciālistiem par tīru ūdeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti