Rīta Panorāma

Dziedātājai Avéi jauns singls "SOS"

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Krievijas gaisa uzbrukumā Odesā 12 bojā gājušie

Krievijas drona triecienā Odesā nogalināto skaits pieaudzis līdz 12

Līdz vakar vakaram turpinājās glābšanas darbi Krievijas drona sagrautajā ēkā Ukrainas pilsētā Odesā. Kopējais uzbrukumu upuru skaits sasniedzis 12 cilvēkus. Viņu vidū bija arī pieci bērni. Jaunākais no tiem bija tikai četrus mēnešus vecs.

Krievijas drons daudzdzīvokļu mājā  trāpīja naktī uz sestdienu, un drupu pārmeklēšanā bija iesaistīti apmēram 100 glābēji. Līdz vakardienas pusdienlaikam  bija atrasti 10 bojā gājušie, bet vakarā varasiestādes ziņoja vēl par diviem upuriem.

Odesas militārās pārvaldes vadītājs Oļegs Kipers informēja, ka  glābēji zem drupām atrada 10 gadus veco Sergeju, bet vēlāk tika atrasta arī viņas astoņus gadus vecā māsa Zlata. Starp upuriem ir vēl trīs bērni – četrus mēnešus vecais Timofejs, septiņus mēnešus vecā Liza un trīs gadus vecais Marks.

Krievija naktī uz sestdienu uz Ukrainu kopumā raidīja 17 trieciendronus "Shahed", bet pretgaisa aizsardzības spēkiem izdevās notriekt 14 no tiem. Uzbrukumā viens cilvēks gāja bojā arī Harkivas apgabalā.

Amatpersona izteica līdzjūtību bojā gājušo tuviniekiem, un jau iepriekš Odesas pilsētā un apgabalā izsludinātas trīs dienu sēras.

Vakar vakarā Odesas ārkārtas dienesti paziņoja, ka pārtrauc glābšanas un meklēšanas darbus deviņstāvu dzīvojamajā ēkā, ko daļēji sagrāva sestdien notikušajā Krievijas drona triecienā.

Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis, reaģējot uz Krievijas nāvējošo uzbrukumu Odesā, sociālajā tīklā "X" paziņoja, ka, "apzināti nogalinot zīdaiņus miegā, Krievija nepārprotami izrāda necieņu pret jebkādiem miera līgumiem – gan iepriekšējiem, gan turpmākajiem". Landsberģis piebilda, ka Krieviju ir jāsoda nekavējoties, nevis jāļauj tai sajusties nesodāmai.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis vakar vakarā paziņoja, ka aizvadītajā nedēļā Krievija uzbruka Ukrainai ar gandrīz 400 vadāmajām aviācijas bumbām, vairāk nekā 50 droniem un vairāk nekā 40 raķetēm. Tāpēc Zelenskis kārtējo reizi vērsās pie rietumvalstu sabiedrotajiem ar aicinājumu palielināt militāro atbalstu Ukrainai, īpaši uzsverot nepieciešamību pēc papildu pretgaisa aizsardzības sistēmām.

Prezidents arī apgalvoja, ka pagājušajā nedēļā Ukrainai izdevās notriekt septiņas Krievijas kara lidmašīnas, bet kopš februāra sākuma kopumā ir iznīcinātas vismaz 15 ienaidnieku lidmašīnas, tostarp iznīcinātāji, kas bija nometuši aviācijas bumbas uz Ukrainas pilsētām. Zelenskis norādīja, ka, palielinot Ukrainas spējas gaisā, varēs iznīcināt vēl vairāk Krievijas kara lidmašīnu.

ASV domnīca "Kara izpētes institūts" raksta, ka daudzo notriekto lidmašīnu dēļ Krievija ir bijusi spiesta ievērojami samazināt aviācijas aktivitātes Ukrainas austrumos.

Taču domnīcas analītiķi norādīja, ka Krievijas rīcībā joprojām ir aptuveni 300 iznīcinātāju, tāpēc tā varēs turpināt uzbrukumus no gaisa.

Eksperti pieļauj, ka Krievija varētu samierināties ar pieaugošajiem aviācijas zaudējumiem, lai turpinātu izmantot iznīcinātājus, kuru uzdevums būs atbalstīt sauszemes spēku operācijas, galvenokārt Austrumukrainā.

Ja runā par Krievijas zaudējumiem karā, tad jāpiemin Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas vakar ziņotais, ka kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā ir nogalināti vai ievainoti vairāk nekā 350 tūkstoši Krievijas karavīru.

Ziņojumā bija teikts, ka februārī Krievija vienā dienā zaudēja vidēji 983 karavīrus, kas ir lielākais skaits kopš kara sākuma. Ministrijas militārie analītiķi norādīja, ka tas apliecina Krievijas gatavību paciest milzīgus dzīvā spēka zaudējumus, lai panāktu kaut vai nelielus panākumus frontē. Taču pēdējā laika notikumi frontē parādot, ka šādai Krievijas pieejai ir rezultāti, jo ir būtiski palielinājies spiediens uz Ukrainas aizstāvjiem visā frontes garumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti