Garijs Kasparovs: Krievijā nekas nemainīsies, kamēr Ukrainas karogs neplīvos virs Sevastopoles

Trimdā dzīvojošais Krievijas opozīcijas politiķis Garijs Kasparovs intervijā Igaunijas sabiedriskajam medijam ERR pavēstījis, ka Krievijas brīvībai ir jāsākas ar Ukrainas uzvaru un nekas nemainīsies, kamēr Ukrainas karogs neplīvos virs Krimas lielākās pilsētas Sevastopoles.

"Visa Putina ideoloģija balstās uz Krimu. Tas ir pamats, uz kura režīms balstījies jau kopš 2014. gada. Diktatoram nav leģitīmas varas, kas tiek iegūta vēlēšanās, bet viņam ir nepieciešama leģitimitāte tautas acīs kā līderim, kurš kaut ko ir sasniedzis. Krima ir šāds simbols," skaidro Kasparovs.

"Tādēļ Krimas atbrīvošana un Ukrainas karoga pacelšana virs Sevastopoles būtu kas tāds, ko šis režīms nespētu pārdzīvot."

Kasparovs secina, ka pārmaiņas Krievijā nebūs iespējamas bez militāras sakāves karā pret Ukrainu, līdzīgi kā nacistiskā Vācija varēja sākt attīrīšanās procesu tikai pēc sakāves Otrajā pasaules karā.

Kasparovs apgalvo, ka Krievijas opozīcija ir beigusi eksistēt 2012. gadā, kad cieta neveiksmi protesti pret Putina režīmu, jo opozīcija nebija gatava iet līdz galam.

Kasparovs spriež, ka šobrīd neesot tādas kopienas kā "krievi pret karu".

"Es piedāvāju vienkāršu paņēmienu, lai noskaidrotu, vai cilvēki domā kā mēs. Viņiem bez vilcināšanās piecu sekunžu laikā ir jāpiekrīt, ka "karš ir noziedzīgs, režīms ir pretlikumīgs un Krima ir Ukraina"."

Pēc Kasparova domām, tikai ap 25% no Krievijas opozīcijas būtu gatavi atbalstīt šādu nostāju. Viņš uzskata, ka šādiem cilvēkiem jāpalīdz aizbēgt no Krievijas, jo katrs inženieris, kas pametīs Krieviju, nozīmēs mazāk iespēju Putina režīmam izstrādāt jaunus ieročus.

"Ja eksistē Ziemeļkoreja, tad mums jāpiedāvā alternatīva Dienvidkorejas veidolā," secina Kasparovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti