Panorāma

Prezidents: Jaunais ārlietu ministrs jāatrod ātri

Panorāma

Panorāma

Somija piešķir Ukrainai jaunu palīdzības pakotni

Somija piešķir Ukrainai jaunu palīdzības pakotni

Jau 23. militārās palīdzības pakotni Ukrainai piešķīrusi Somija. Par 188 miljonus eiro vērto palīdzību trešdien vizītē Kijivā paziņoja Somijas prezidents Aleksandrs Stubs. Vienošanās apliecina arī Somijas politisko atbalstu Ukrainas dalībai Eiropas Savienībā un NATO.

Somijas prezidents paziņoja, ka Somija ir kļuvusi par astoto valsti, kas parakstījusi drošības līgumu ar Ukrainu. Šādi ilgtermiņa līgumi paredzēti, lai labāk sniegtu finansiālu un militāru palīdzību Ukrainai līdz brīdim, kad tā iestāsies NATO.

Šādas vienošanās Kijivai jau ir arī ar Lielbritāniju, Franciju un Vāciju.

"Mums nekad nevajadzētu aizmirst kopējo ainu – ka ceļš uz dalību Eiropas Savienībā un NATO Ukrainai pēc definīcijas ir Ukrainas uzvara un Krievijas un Putina sakāve. Un mēs vēlamies spēlēt savu lomu šajā procesā," teica Stubs.

Kā savā "Telegram" kanālā pauda Volodimirs Zelenskis, parakstītā vienošanās parāda Somijas gatavību turpināt atbalstīt Ukrainu.

Somijas prezidents arī sniedza savu vērtējumu par iespējamo naftas cenu pieaugumu pēc uzbrukumiem Krievijas naftas pārstrādes rūpnīcām.

"Vienīgā lieta, ko Krievija saprot, ir spēks. Lai arī kurš rīko uzbrukumus Krievijas teritorijā, uz jautājumu, vai man ir bažas par naftas cenu pieaugumu uzbrukumu dēļ, mana atbilde ir – nē. Man ar to nav problēmu. Jo karā vienmēr ir netiešie bojājumi. Un, kā es teicu, lai arī kurš pastrādā šos uzbrukumus, vismaz viņi zina, ko dara, jo neuzbrūk civiliedzīvotājiem," vērtēja prezidents.

Tikmēr Ukrainas premjerministrs trešdien apmeklējis Tallinu.

Pēc tikšanās ar Ukrainas premjerministru Denisu Šmihaļu Igaunijas prezidents Alars Kariss paziņoja, Ukrainai ir tiesības uzbrukt militāriem un karu atbalstošiem mērķiem Krievijas iekšienē. 

Viņš arī piebilda – Krievija sevi nekādā veidā neierobežo uzbrukumos Ukrainai.

Kā preses konferencē ar Igaunijas kolēģi Kaju Kallasu norādīja Šmihaļs, viņa pirmā oficiālā vizīte Igaunijā galvenokārt ir pateicība par atbalstu Ukrainai.

Viņš sacīja, ka pašlaik Ukrainai vairāk par visu ir vajadzīga pretgaisa aizsardzība un munīcija. Šmihaļs arī lūdza Igauniju palīdzēt Ukrainas enerģētikas infrastruktūras atjaunošanā. Kallasa pauda apņēmību atbalstīt Kijivu arī turpmāk, uzsverot, ka Ukraina nākotnē kļūs gan par NATO, gan Eiropas Savienības dalībvalsti.

Bet jau ceturtdien Ukrainas premjerministrs darba vizītē apmeklēs arī Rīgu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti