ASV valdība vēlas finansēt ieroču piegādi Taivānai kopā ar atbalstu Ukrainai

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija vērsīsies pie Kongresa ar aicinājumu finansēt ieroču iegādi Taivānai no speciālā budžeta, kurā iekļauta arī militārā palīdzība Ukrainai. Par to, atsaucoties uz avotiem, vēsta laikraksts "Financial Times".

Šāda soļa mērķis ir paātrināt militārās palīdzības sniegšanu Taivānai.

Baltais nams uzskata, ka līdzekļu piešķiršana paātrinās Taivānai nepieciešamo ieroču piegādi laikā, kad tā saskaras ar pieaugošo Ķīnas agresiju.

Kā vēsta laikraksts, gadījumā, ja Kongress atbalstīs Baltā nama ieceri, Taivāna pirmo reizi saņems ieročus ASV ārvalstu militārā finansējuma ietvaros.

Taivānas un Ukrainas atbalsta iekļaušana vienotā budžeta blokā arīdzan varētu palīdzēt ASV prezidenta Džo Baidena administrācijai pārliecināt republikāņus par nepieciešamību atbalstīt Ukrainu.

Taivānas iekļaušana ārvalstu militārā finansējuma programmā spēs gūt republikāņu atbalstu, kuri skeptiski raugās uz militārās palīdzības sniegšanu Kijivai.

"Finansējuma piešķiršana arī Taivānai nostādīs daļu Kongresa republikāņu sarežģītā situācijā, jo daudzi no viņiem atbalsta Taivānu, bet iebilst pret finansējuma piešķiršanu Ukrainai," laikrakstam norāda Āzijas drošības pētnieks Zeks Kūpers.

Kā norāda laikraksts, Baltais nams atteicās izpaust sīkāku informāciju par to, cik lielu finansējumu plānots pieprasīt Taivānai nepieciešamo ieroču iegādei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti