Vācijas kanclers sola izmeklēt Bundesvēra sarunu noplūdi saistībā ar atbalstu Ukrainai

Vācijas kanclers Olafs Šolcs sestdien, 2. martā, solīja bez kavēšanās viest skaidrību saistībā ar Krievijas nule publicēto ierakstu, kurā Vācijas gaisa spēku virsnieki spriež par atbalstu Ukrainai. Kanclers atzina, ka tas ir "ļoti nopietns jautājums".

Vācijas aizsardzības amatpersonu sarunu aptuveni 30 minūtes garo ierakstu piektdien publicēja Krievijas propagandas struktūras "RT" vadītāja Margarita Simonjana.

Sarunā augsta ranga gaisa spēku virsnieki spriež par teorētisko iespēju, ka Ukrainai varētu tikt piegādātas raķetes "Taurus".

Klipā ir arī politiski sensitīva atsauce, ka britiem ir "daži cilvēki uz vietas" saistībā ar Ukrainai piegādātajām britu spārnotajām raķetēm "Storm Shadow".

Vācijas ziņu aģentūra DPA sestdien, atsaucoties uz saviem avotiem, ziņoja, ka nopludinātais ieraksts ir autentisks.

Vācijas aizsardzības amatpersonu sarunas notikušas audio un video konferenču platformā "Webex". Kā un kad tieši saruna ierakstīta un kā tā nonākusi pie Simonjanas, nav zināms. 

Viens no sarunas dalībniekiem telefonsarunas laikā atradies viesnīcā Singapūrā. Vācijas mediji pieļauj, ka numuriņā bijušas uzstādītas noklausīšanās iekārtas.

Ir zināms, ka sarunas notikušas platformā "Webex", neizmantojot vietējo līniju, un tam būtu jānodrošina aizsardzība pret noklausīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti