Ukraina stiprina militāro sadarbību ar Rietumbalkānu valstīm

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pozitīvi novērtējis pēdējā laikā panāktās vienošanās ar vairākām Rietumbalkānu valstīm par militārās sadarbības stiprināšanu. Viņš īpaši pieminēja vizīti Albānijā un sarunas ar citu Rietumbalkānu valstu pārstāvjiem.

Zelenskis norādīja, ka ārvalstu vizītēm ir konkrēti rezultāti – jauni aizsardzības līgumi: "Būs vairāk artilērijas un vairāk kopprodukcijas ar partneriem."

No Albānijas esot saņemts stingrs atbalsts divpusējo attiecību stiprināšanai, kā arī jēgpilna dialoga veicināšanai ar valstīm, kuras pagaidām atturas no palīdzības sniegšanas.

Esot bijušas labas tikšanās ar Horvātijas, Melnkalnes, Ziemeļmaķedonijas, Moldovas, Bosnijas un Hercegovinas, kā arī Serbijas pārstāvjiem, un esot izdevies sasniegt gaidīto.

Reģiona valstis nav vienotas savā nostājā par karu Ukrainā. Piemēram, Rumānija, Horvātija, Albānija un Moldova atbalsta Ukrainu un sniedz tai arī dažāda veida palīdzību. Savukārt Serbija, kas ir viena no Krievijas tuvākajām sabiedrotajām Eiropā, nav sniegusi Ukrainai palīdzību un arī nav pievienojusies starptautiskajām sankcijām pret Krieviju.

Laikā, kad ASV iekšpolitisko strīdu dēļ nevar pieņemt atbalsta paketi, par papildu palīdzību ziņo Eiropas valstīs. Francijas aizsardzības ministrs informēja, ka Ukraina vasarā saņems modernos dronus "Delair".

Eiropas Parlaments īpašā rezolūcijā uzsvēra, ka Eiropas Savienībai jāatbalsta Ukraina tik ilgi, cik nepieciešams, un jebkādā veidā. Tomēr Kijivai joprojām trūkst militārās tehnikas un munīcijas, un tas ir galvenais iemesls smagajai situācijai frontē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti