Britu izlūki: Krievija šogad varētu nodrošināt materiālo pārsvaru pār Ukrainu

Krievijas militāri rūpnieciskais komplekss nav spējīgs pilnībā apmierināt Maskavas vajadzības karam Ukrainā, taču tas, visticamāk, spēs nodrošināt Krievijas materiālo pārsvaru pār Ukrainu šajā gadā, teikts jaunākajā izlūkošanas informācijā, kuru publicējusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Kā norāda britu izlūki, tas ir skaidrojams ar to, ka pērnajā gadā Krievijas militāri rūpnieciskais komplekss ievērojami palielinājis ražošanu.

Britu izlūku publiskotā informācija liecina, ka Krievijas militāri rūpnieciskais komplekss spējis būtiski kāpināt ražošanu, palielinot nozarē nodarbināto cilvēku skaitu līdz 3,5 miljoniem, kā arī ieviešot papildus darba maiņas un paplašinot esošās ražošanas līnijas.

Vienlaikus ievērojama ražošanas pieauguma daļa ir saistīta ar Krievijas krājumos esošās tehnikas remontu un modernizāciju.

Piemēram, lielākā daļa no pērnajā gadā Krievijas ražotāju izlaistajiem kaujas tankiem bija izremontētā tehnika.

Tāpat, kā norāda britu izlūki, pērnajā gadā Krievija palielināja munīcijas ražošanu, kas nākamajos 12 mēnešos, visticamāk, sasniegs savu kulmināciju jaudas ierobežojumu dēļ.

Lielbritānijas valdība tikmēr privāti aicinājusi Vāciju piegādāt Ukrainai tāla darbības rādiusa raķetes "Taurus", atsaucoties uz vairākām britu amatpersonām, vēsta ziņu aģentūra "Bloomberg".

Amatpersonas aģentūrai atzinušas: Lielbritānijas valdības ministri un citas amatpersonas vairākkārt norādījušas Vācijai, ka Ukrainai ārkārtīgi nepieciešamas "Taurus" raķetes.

Kā norāda "Bloomberg", Lielbritānija, cenšoties mazināt Berlīnes pretestību, piedāvājusi Vācijai darījumu, kura ietvaros Londona piegādātu Kijivai vairāk savu tāla rādiusa raķešu "Storm Shadow", bet Vācija apmaiņā pret tām Lielbritānijai piegādātu savas raķetes "Taurus".

Vācija pagaidām uz Lielbritānijas piedāvājumu nav atbildējusi. Vācijas kanclers Olafs Šolcs iepriekš vairākkārt noraidījis raķešu "Taurus" piegādi Ukrainai, skaidrojot, ka Vācija tādējādi var tikt ierauta karā ar Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti