Eiduka izcīna 8. vietu Pasaules kausa sacensībās desmit kilometros brīvajā stilā

Latvijas sportiste Patrīcija Eiduka svētdien Mineapolisā Pasaules kausā distanču slēpošanā izcīnīja 8. vietu desmit kilometru brīvā stila distancē ar atsevišķu startu.

Visātrāk šo distanci – 22 minūtēs 38,9 sekundēs – veica zviedriete Jonna Sundlinga, 15,4 sekundes lēnāka bija viņas tautiete Frīda Kārlsone, bet trešā – pēc 31,8 sekundēm – bija kopvērtējuma līdere amerikāniete Džesija Diginsa.

Eiduka finišēja 23 minūtēs 37 sekundēs jeb 58,1 sekundi lēnāk par uzvarētāju, atstājot aiz sevis vairākas godalgotas distanču slēpotājas.

Sestdien brīvā stila sprinta sacensībās Eiduka apstājās ceturtdaļfinālā un ieņēma 29. vietu.

Gada sākumā Eiduka Itālijā "Tour de Ski" seriāla pēdējā posmā izcīnīja 5. vietu, atkārtojot augstvērtīgāko rezultātu Latvijas slēpošanas vēsturē, bet kopvērtējumā latviete bija astotā, sasniedzot jaunu rekordu.

Pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā, martā aizvadot posmus Lahti (Somija), Oslo un Drammenē (Norvēģija), kā arī Fālunā (Zviedrija).