Sporta ziņas

Latvijas daiļslidotāji Sofja Stepčenko un Fjodors Kulišs gatavojas Eiropas čempionātam daiļslidošanā

Sporta ziņas

Distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka Tour de Ski posmā Itālijā

Distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka pirms Tour de Ski posma Itālijā

Itālijā pošas «Tour de Ski» noslēguma sacīkstēm, slēpotāja Eiduka gatava pārvarēt nogurumu

Noslēgumam tuvojas prestižais distanču slēpošanas seriāls "Tour de Ski", kur nedēļas nogalē atlicis aizvadīt pēdējās divas sacīkstes Valdifjemmes ielejā Itālijā. Latvijas slēpotāja Patrīcija Eiduka pēc piecām distancēm tūrē ieņem 12. vietu kopvērtējumā un intervijā Latvijas Televīzijā pozitīvi novērtēja līdz šim paveikto, kā arī bija nedaudz satraukta par gaidāmo turpinājumu.

"Tour de Ski" programmā ir septiņas sacensības, kas notiek trīs norises vietās. Eiduka ceturtdien Davosā izcīnīja 18. vietu klasiskā stila iedzīšanas sacīkstēs, kam sekoja piecu stundu brauciens uz Itāliju. Tūres dalībniekiem piektdiena bija brīva, lai atjaunotu spēkus pirms pēdējiem diviem posmiem.

"Lielākais nogurums, protams, ir no startēšanas. Tā pārbraukšana... protams, vakar pēc sacensībām gandrīz piecas stundas mašīnā nav tas labākais atjaunošanās veids, bet visiem ir vienādi. Tā ka tas ir labi," paskaidroja Eiduka.

Valdifjemmes ielejā slēpošanas stadionu gatavo pēdējiem diviem noslēdzošajiem "Tour de Ski" sacensību posmiem. Jau 18. gadu pēc kārtas tūre finišēs Itālijā.

Patrīcija atzīst, ka ir sakrājies nogurums.

Dāmas sestdien sacentīsies 15 kilometru distancē klasiskajā solī, kas Patrīcijai joprojām nav mīļākā disciplīna, bet svētdien gaida izturības pārbaudījums – slēpojums augšup pa kalnu slēpošanas trasi.

"Es vienkārši esmu diezgan priecīga par šiem pirmajiem posmiem, kas aizvadīti. Varbūt ir bišķiņ labāk nekā es biju domājusi sakarā ar visu sezonas sākumu," pastāstīja Eiduka. "Tas ir diezgan pozitīvi, bet šobrīd esmu uztraukusies par pēdējām divām sacensībām."

Tūres kopvērtējumā Patrīcija ir labāko ducī, bet divas sportistes no viņas atpaliek tikai vienu sekundi. No 70 dalībniecēm, kas 30. decembrī startēja tūrē, pieveikt piecus posmus bija pa spēkam 40 dalībniecēm. Sagaidāms, ka sestdien uz starta būs vēl par dažām slēpotājām mazāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti