Tenisists Gulbis Vīnē gūst pirmo uzvaru kopš augusta vidus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 7 mēnešiem.

Latvijas vīriešu tenisa līderis Ernests Gulbis pirmdien Vīnē pret pasaules ranga sestā simta spēlētāju austrieti Lukasu Mīdleru izcīnīja pirmo uzvaru kopš augusta vidus, liecina organizatoru informācija. Gulbis pirmās kārtas spēlē trijos setos bija pārāks ar 6-3, 2-6, 6-3.

Spēlē pret 19 gadus veco pretinieku Gulbis pirmajā setā izšķirošo pārsvaru nodrošināja ceturtajā geimā, tiekot pie punkta austrieša servē. Turpretim otrajā setā Mīdlers ar viena breika pārsvaru panāca 3-0 un galotnē nodrošināja vēl pārliecinošāku revanšu. Spēkos līdzvērtīga cīņa risinājās arī izšķirošajā trešajā setā, līdz Gulbis lauza pretinieka servi un izvirzījās vadībā ar 4-3.

Otrajā kārtā Gulbis spēlēs pret amerikāni Džonu Isneru vai Francijas tenisistu Keniju de Šeperu.

Gulbis pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā zaudēja 22 pozīcijas un atkāpās uz 117.vietu, savukārt kvalifikāciju pārvarējušais Mīdlers ieņem 522.vietu. Gulbis nebija spēlējis kopš septembra beigām, kad plaukstas savainojuma dēļ nepabeidza pirmās kārtas spēli Šeņdžeņas turnīrā, Ķīnā.

Ranga pirmajā simtā augstāk vai zemāk Gulbis turējās kopš 2013.gada marta, taču ļoti neveiksmīgā sezona latvieti nogremdēja arī ranga tabulā. Gada sākumā Gulbis vēl bija 13.vietā rangā, tādējādi 27 gadus vecais spēlētājs ir zaudējis vairāk nekā 100 pozīcijas.

Līdz šim pēdējo uzvaru Gulbis izcīnīja augustā Monreālas "Masters" turnīrā, kur aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Vīnē tenisisti cietā seguma laukumos cīnīsies par 2,32 miljonu eiro balvu fondu, un uzvarētājs, kurš nopelnīs 500 punktu pasaules rangā, kļūs zināms svētdien. Ar pirmo numuru ir izlikts spānis Davids Ferers, kurš reitingā ir astotais.