Pēc neveiksmīga kritiena Sevastova zaudē karjerā pirmajā «Grand Slam» ceturtdaļfinālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 8 mēnešiem.

Pirmā Latvijas tenisiste "Grand Slam" turnīru ceturtdaļfinālā kopš 1994.gada Anastasija Sevastova otrdien ASV atklātajā čempionātā ar 0-6. 2-6 divos setos zaudēja bijušajai pasaules ranga līderei dānietei Karolīnai Vozņacki, liecina organizatoru informācija. Sevastova jau otrajā geimā neveiksmīgi nokrita un sastieptas potītes dēļ vairs uz uzvaru nepretendēja.

Sevastovai medicīniskajā pauzē sniedza palīdzību, tomēr labās kājas savainojums acīmredzami ietekmēja viņas spēli. Vozņacki potītes traumas dēļ šogad trīs mēnešus nespēlēja un mača noslēgumā izteica līdzjūtību savai vienaudzei 26 gadus vecajai Sevastovai.

"Man tiešām viņas [Sevastovas] žēl, man tāds savainojums ir bijis iepriekš," teica Vozņacki.

Savukārt Sevastova uzsvēra, ka negrasījās traumas dēļ spēli pārtraukt, un cīņu centrālajā kortā turpināja.

"Tas noteikti ietekmēja manu spēli, bet neesmu tāds cilvēks, kam patīk spēlē izstāties, tādēļ centos, cik spēju," teica 64 minūtes ilgušo maču varonīgi turpinājusī Sevastova.

Savainojuma dēļ Vozņacki trīs mēnešus nespēlēja un viņa atkāpās uz 74.vietu pasaules rangā, kur gan nākamnedēļ atgūs pozīciju TOP 30. Abas tenisistes iepriekš bija tikušās tikai vienu reizi - dāniete 2011.gadā aizšķērsoja Sevastovai ceļu uz Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu. Augstāk rangā nākamnedēļ tiks arī Sevastova un sagaidāms, ka viņa kļūs par Latvijas pirmo raketi, apsteidzot Jeļenu Ostapenko.

Ranga 48.vietas īpašniece Sevastova pirmajā kārtā pārspēja slovākieti Annu Karolīnu Šmiedlovu (WTA 85.), bet nākamajās cīņās guva uzvaras arī pret pasaules trešo raketi un Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju spānieti Garbinji Muhurusu, ukrainieti Katerinu Bondarenko (WTA 59.) un Lielbritānijas spēcīgāko tenisisti Džoannu Kontu (WTA 14.).

Par iekļūšanu ASV atklātā čempionāta astoņu spēcīgāko dalībnieču vidū Sevastova nopelnīja 430 ranga punktu un 450 000 dolāru naudas balvu.

Līdz šim pēdējā Latvijas tenisiste "Grand Slam" turnīra ceturtdaļfinālā bija Larisa Neilande (Savčenko) 1994.gadā Vimbldonā.