Gulbis pirmoreiz sezonā pārvar «Masters» tenisa turnīra pirmo kārtu

Ernests Gulbis pirmdien Romā trijos setos ar 6-7 (3-7), 6-2, 6-3 uzvarēja horvātu Ivo Karloviču un pirmo reizi šogad tika tālāk par pirmo kārtu "Masters" sērijas turnīros, liecina rīkotāju informācija. Gulbis atguvās pēc zaudētā pirmā seta un turpinājumā itin pārliecinoši tika pie svarīgas uzvaras.

Gulbis pirmajā setā bija tuvāk punkta gūšanai pretinieka servē, tomēr Karlovičs visas četras breika iespējas atspēlēja un bija pārāks taibreikā. Toties otro setu Gulbis sāka ar pretinieka servē gūtu punktu un tikpat veiksmīgi turpināja, nodrošinot izšķirošu 5-1 pārsvaru.

Izšķirošajā trešajā setā Gulbis ar breiku piektajā geimā izvirzījās vadībā un turpinājumā panāca arī 4-2. Karlovičs spēja vairs uzvarēt tikai vienā geimā savā servē un palika zaudētājos.

Otrajā kārtā Gulbim būs iespēja revanšēties francūzim Lukam Pujē par zaudējumu Madrides "Masters" kvalifikācijā. Pujē kā veiksmīgais zaudētājs Romā bez cīņas nonāca uzreiz otrajā kārtā.

Itālijas galvaspilsētā Gulbis jau ir nodrošinājis 70 punktus Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā, kur viņš šonedēļ atkāpās vienu pozīciju uz 84.vietu. Savukārt Karlovičs rangā šonedēļ ir 29.vietā, bet Pujē ieņem 52. pozīciju.

Kvalifikācijas turnīrā Gulbis uzvarēja mājinieku Luku Vanni (ATP 140.) un amerikāni Denisu Kudlu (61.), nodrošinot dalību pamatsacensībās.

Martā Indianvelsā un Maiami Gulbis "Masters" turnīros zaudēja pirmajā pamatkārtā, bet pirms nedēļas Madridē netika tālāk par pirmo spēli kvalifikācijā. Pērn Romā Gulbis cieta neveiksmi pirmajā pamatturnīra kārtā, taču daudz veiksmīgāk viņš mūžīgajā pilsētā spēlēja 2010.gadā, kad sasniedza pusfinālu, kur piekāpās spānim Rafaelam Nadalam.

Romas "Masters" turnīrs māla seguma laukumos ilgs līdz 15.maijam. Ar pirmo numuru turnīrā ar 4,3 miljonu eiro balvu fondu ir izlikts pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs, kurš nedēļas nogalē uzvarēja Madrides "Masters" turnīrā.

Gulbis šosezon pamatturnīros ir guvis trīs uzvaras 11 spēlēs. Skaitot arī spēles kvalifikācijā, viņa rēķinā šogad ir astoņas uzvaras 18 mačos.